28. aprill 1997 kell 22:00

Jaapani külastamiseks sobib ka ümber maailma sõidu lennupilet

- Nagu tabelist nähtub, on lennupiletid Euroopa ja Jaapani vahel väga kallid, ca- 28 000 krooni. Soodsaks erandiks on vaid Finnairi ja SASi spetsiaalhinnad Eesti turu jaoks, 10 200 krooni. Finnairi noortehind on samuti suhteliselt soodne -- 9800 krooni.

Kui reisijal on plaanis lisaks Jaapanile veel mõnd riiki külastada, tasuks kaaluda ümber maailma sõidu pileti ostmist, mille hind algab 25 000 kroonist.

Finnair lendab peale Tokio kaks korda nädalas ka Osakasse. Pileti hind on sama. Linnu on soodne ka kombineerida: näiteks saabuda Osakasse, kuid lahkuda Tokiost. Tokiost väljalennul tuleb kohapeal tasuda lennuväljamaks 2000 jeeni ehk ca 220 krooni. Pileti hinnale lisanduvad sõltuvalt marsruudist ja peatustest ka transiitlinnade lennuväljamaksud kuni 400 krooni ulatuses.

Lufthansa reisi puhul on sõitja sunnitud peatuma tagasiteel hotellis, mille maksab kinni Lufthansa. Samas peab Saksamaa kaudu sõites muretsema transiitviisa. See pilet kehtib aasta. Esimene muutus on tasuta, kuid iga järgneva eest tuleb maksta 125 dollarit ehk ca 1690 krooni.

Finnairi odavama variandiga tuleb pileti eest tasuda kümme päeva enne lendu, maksimaalselt võib kohal viibida kolm kuud. Kuupäeva muutmine maksab 50 dollarit ehk ca 675 krooni. Äriklassi 28 100kroonine pilet seab tingimuseks, et lennatakse vaid Finnairiga. Sama reegel kehtib ka SASi äriklassi spetsiaalhinna puhul, siis loomulikult SASist lähtuvalt.

SASi odava piletiga võib sihtpunktis viibida minimaalselt nädala, kuid mitte üle kolme kuu. Seda piletit muuta ei saa, kuid peatused on Kopenhaagenis ja Stockholmis lubatud.

Helsingist algab Austria lennukompanii reis, mille pilet jääb hinna poolest samasse klaasi Lufthansaga. Juurde tuleb arvestada Helsingisse sõidu aeg ja kulud, mis lendamise puhul jäävad tuhande krooni piiresse. Pilet kehtib kolm kuud.

Enamik lennukompaniisid annavad kuni 12aastastele hinnasoodustust 50%. Kuni 25aastaste soodustus on vaid Finnairil ja Lufthansal, viimase pilet on 15% odavam. ÄP

Hetkel kuum