6. mai 1997 kell 22:00

VKME müüs omapäi aktsiaid

Nestori sõnul tuli aktsiate müük avalikuks pärast seda, kui linnavalitsus esitas volikogule linnaeelarve tulude kava ja volikogu asus arutama linnavara müüki. «Muu hulgas oli kavatsus müüa VKME ja linna eluasemefondi käsutuses olevad Tallinna Panga aktsiad, ent seda ei saa teha, kuna aktsiad on juba müüdud,» ütles Nestor.

Nestori sõnul rikkusid nii VKME kui eluasemefond seadust, sest munitsipaalettevõtete käsutuses olevate väärtpaberite müügi korra peab kinnitama linnavolikogu.

VKME finantsdirektor Urmo Raiend tunnistas, et ettevõte müüs 44 780 Tallinna Panga aktsiat tähtajalise forward-tehinguga 9. augustil 1996 ja raha laekus VKME kontole 28. jaanuaril 1997.

«Aktsiad müüdi, kuna väärtpaberivahendus pole ettevõtte põhitegevus ja ettevõttel oli vaja investeeringute finantseerimiseks lisaraha,» väitis ta.

Eiki Nestori sõnul arutab VKME ja Tallinna eluasemefondi ebaseaduslikku aktsiamüüki Tallinna linnavolikogu rahanduskomisjon. Ta lisas, et siis selgitatakse ka välja, kas linnale on aktsiate müügiga tekitatud kahju või mitte. «Tõenäoliselt anname linnavalitsusele ülesande munitsipaalettevõtetes kord majja lüüa,» ütles Nestor.

VKME teenis Tallinna Panga aktsiate müügi pealt erakorralist kasu 1,5 miljonit krooni, mis kajastub ettevõtte käesoleva aasta tulemustes. VKME puhaskasum oli 444 miljoni kroonise netokäibe juures eelmisel aastal 112,4 miljonit krooni.

Tallinna eluasemefondi direktor Eero Tõniste ütles, et ta on olnud ametis vaid nädal aega ja seetõttu pole tal infot aktsiate müügi kohta.

Hetkel kuum