25. mai 1997 kell 22:00

Scania keskus Tallinnasse

Scania asepresident ning Euroopa müügi ja marketingi juht Urban Erdtman lausus, et enne uue teeninduskeskuse loomist ostab kontsern ära seni Eestis Scania ametliku esindajana tegutsenud ASi Estoscan aktsiad. Estoscani aktsiad kuuluvad praegu Piegert AB-le, mille omanik on Estoscani juhatuse esimees Kalju Piegert. Väliseestlane Piegert jääb edaspidi Estoscani konsultandiks.

Peterburi maantee äärde rajatav Scania keskus läheb maksma 35 mln krooni ja seal hakkavad paiknema bürooruumid, müügi- ja teeninduskeskus. Praegu asuvad Estoscani bürooruumid kesklinnas mitte eriti suurel pinnal, ladu ja autohooldus on mööda Tallinna laiali.

Estoscani müügijuhi Janno Karu sõnul tahab Scania rajada teeninduskeskuse ka Tartusse.

Urban Erdtmani sõnul soovib Scania lähiajal haarata Balti veokiturust enda kätte 37%. Kui mullu müüs Estoscan 57 uut Scania marki veoautot, siis sellel aastal on müüdud juba 60 veoautot.

Erdtmani sõnul saab Scania endale Lätis ja Leedus diilerid ja teeninduskeskuse.

Küsimusele, miks Scania valis Balti regiooni keskuseks Tallinna, vastas ta, et kontserni arvates on Riia küll geograafiliselt parem koht, kuid Eesti majandus märksa paremini arenenud. Positiivsena tõi ta Eestis esile arenenud pangandussüsteemi ja head liisinguvõimalused.

Scania Põhja- ja Ida-Euroopa piirkonna müügidirektor Leif Nyström lisas, et kontsern on rahul Tartus Scania busse kokku paneva ASiga Baltscan. Tema sõnul pööratakse Eestis edaspidi rohkem tähelepanu pruugitud Scania busside hooldusele.

Hetkel kuum