28. mai 1997 kell 22:00

Malaisia peibutab arvutifirmasid

Malaisia valitsus on otsustanud maksuvabaduse ja tohutute soodustustega meelitada pealinna Kuala Lumpuri lähedale rajatavasse tehnikaparki maailma arvutifirmasid, et vastutasuks ja nende abiga hakata ise looma infoühiskonda.

Aastal 2020 tahab Malaisia saada arenenud riigiks, mis ei jää maha maailma juhtivatest tööstusriikidest, selgitas riigi energia-, telekommunikatsiooni- ja postiminister Leo Moggie Anak Irok. Nüüd on valitsus välja töötanud 75 000 elanikuga tehnikapargi projekti ning püüab tõhusa reklaamiga saada sinna maailma juhtivaid arvutifirmasid. Loodav park on 50 korda 15 kilomeetrit ning see tuleb pealinna Kuala Lumpuri ja rahvusvahelise lennujaama vahele. Sellele alale, mis hakkab kandma nime multimeedia superkoridor, rajatakse kaks uut linna Cybercity ja Putrajaya ning kõik eluks vajalik: poed, ülikool ja elumajad.

Praeguseks on 40 välisfirmat väljendanud oma huvi tehnikapargi vastu. Pakutava kümneaastase maksuvabaduse eest soovib Malaisia saada sinna eelkõige asjatundlikke eksperte ja firmajuhte, kes hakkaksid oma teadmisi jagama Malaisia üliõpilastele.

Kahe aastaga on multimeedia superkoridori projekti investeeritud juba 108 miljardit Eesti krooni. DI

Hetkel kuum