4. juuni 1997 kell 22:00

Saksingust

Eilse Postimehe intervjuust vandeadvokaat Jaan Lindmäega, kes esindab Priit Saksingut, võib järeldada, et endist Silmeti direktorit ei ootagi ees karistus varguse eest, vaid hoopis suurem summa raha. Teadjad räägivad, et Lindmäe ei võta naljalt ette asja, mida on võimalik kaotada.

Üks äriprominent rääkis mulle nädala eest loo mehest, kes paar aastat tagasi läks juhtima sügavas kahjumis olevat riiklikku suurettevõtet. Kõigepealt liisib ta endale ametiautoks Lexuse. Seejärel asutab tema naine arvutifirma, millelt riiklik ettevõte tellib suure summa eest arvutialast konsultatsiooni.

Ettevõte erastatakse. Direktor hakkab uutelt omanikelt nõudma suuremat palka. Omanikud aga ütlevad, et vaata, kulla mees, firma on kahjumis, vii ettevõte kasumisse, siis tuleb ka palgatõus. Samas hakkavad omanikud mõtlema, kuidas rahaahnest direktorist vabaneda. Otsivad töölepingut, aga ei leia, ainus koopia on jäänud direktori enda kätte. Seal seisab kirjas punkt, et ükskõik mis tingimustel direktor oma ametikohalt lahkub, saab ta kompensatsiooniks aasta palga, kusjuures arvestuse aluseks on viimase kahe kuu palk. Viimase kahe kuu jooksul on aga direktor saanud kopsaka preemia ettevõtte eduka erastamise eest, mis tõstab oluliselt direktori keskmist kuupalka.

Direktori lahkumine toimub segastel asjaoludel, ent viimase sammuna kannab ta enda ja lähimate kolleegide kontodele paar miljonit krooni ettevõtte raha. Hiljem ehmub ja kannab raha ettevõtte kontole tagasi. Osa asju tuleb avalikuks, direktorit tümitab ajakirjandus, otsitakse poliitilisi seoseid jne. Möödub mõni nädal, avalikkus rahuneb. Endine direktor hakkab oma tööandjalt rahulikult ja täiesti legaalselt nõudma mitme miljoni kroonist lahkumiskompensatsiooni. Direktorit hakkab esindama advokaat, kes naljalt ei võta ette asju, mida on võimalik kaotada.

Hetkel kuum