4. juuni 1997 kell 22:00

Sotsiaalmaja ehitamist takistab rahapuudus

Tallinna sotsiaal- ja tervishoiuameti juhataja Vahur Keldrima ütles, et rahapuuduse tõttu renoveeritakse sellel aastal seitsmekorruselisest majast ainult viis korrust. Eriti suuri investeeringuid nõuab tema sõnul ratastooliga liikuvatele inimestele mõeldud esimese korruse ümberehitamine.

Sotsiaal- ja tervishoiuameti peaspetsialisti Enn Luige sõnul pole projekti lõplik maksumus seni teada. Praegu on tema andmetel linnaeelarvest olemas 3,5 mln krooni, kuid kõigi hädapäraste tööde tegemiseks sellest Luige sõnade kohaselt ei piisa.

«Võtsime vastu otsuse, et maja remontimiseks ja rakendamiseks vajaliku raha saamiseks läheme taotlusega hasartmängumaksu nõukogu ette,» ütles Vahur Keldrima.

Käesoleval aastal taotletakse Keldrima sõnul hasartmängudest laekuvatest maksudest kolm miljonit krooni, sama palju ka järgmisel aastal. Lisaks loodab sotsiaal- ja tervishoiuamet raha saada ka linnaeelarvest.

Tallinna abilinnapea Ants Leemets ütles, et linn ostis sotsiaalmajaks kohaldatava Paljassaare teel asunud Kaluri hotelli 9,5 miljoni krooni eest. Tehingut finantseeris täies ulatuses linnavalitsus, kuigi algselt pidi osa raha objekti ostmiseks eraldama ka riik. Leemetsa sõnul pole riik seni oma lubadusi täitnud.

Sotsiaalmajas peavad tulevikus endale elukoha leidma pensioniealised üksikud vanainimesed ja puuetega inimesed, kellel ei ole seadusejärgset hooldajat. See on ka kõlbulik elamispind lastekodust elluastujatele. Esialgsete arvestuste kohaselt peaks sotsiaalmajas elukoha leidma kuni 170 inimest.

Enn Luige sõnul peaks sotsiaalmaja olema võimalik lõplikult valmis ehitada 1998. aasta sügiseks.

Hetkel kuum