9. juuni 1997 kell 22:00

Leetu sõites tasub korralik öömaja eelnevalt broneerida

Vilniuses tasuks tillukeste restoranide kõrval pöörata rohkem tähelepanu linna meeleolu loojatele tillukestele välikohvikutele ja rahvuslikku sööki-jooki pakkuvatele trahteritele.

Leedu rahvustoit on tsepelinai -- kartulikotletti meenutav toit hakklihatäidisega. Seda pakutakse nii keedetult kui praetuna, kastmeks kasutatakse hapukoort.

Vanalinna hoovides paiknevad välikohvikud on väga puhtad nagu linn tervikuna. Interjööri ilmestamisel pole taimedega kokku hoitud.

Vilniuse vanalinnas soovitaks külastada ülikooli lähedal asuvat populaarset ja suhteliselt odavat einestamiskohta Prie universiteta, kus pakutakse ka kohalikku sööki-jooki. Sobiv koht rahvatoitude ja leedu õlle maitsmiseks on õhtuti elavat muusikat pakkuv trahter Marzelukes kletis. Korraliku rahvusliku kõhutäie saab ka Iki ärikeskuses Ritos Smukles (hind alates 70 kroonist).

Vilniuse ainus iiri pubi tüüpi väliterrassiga õllerestoran on The Twins O'Brien, mis on avatud kella 24ni.

Vilniuse majutuskohad on väga erineva ning ootamatu hinnataseme ja kvaliteedi suhtega. Kõige odavamad, alates 100 kroonist öö, on ühiselamu tüüpi majutuspaigad. Usaldada tasub Hostelling Internationali ketti kuuluvaid noortehotelle. Neid on neli: üks Kaunases, ?iauliais, Ignalinas ja Vilniuses Filaretai, kõigi hinnaskaala on koos hommikusöögiga 24--32 litti ehk ca 80--110 krooni. Kämpingute hinnad on ca 140 krooni ümber.

Hotelle on igas hinnaklassis ja kõige ootamatuma tasemega. Korralike hotellide toa hinnad algavad 800 kroonist. Üks uhkemaid on Vilniusest 20 km kaugusel asuv neljatärnine Villon.

Soovitada võib Litinterpi bed & breakfast-majutusketti Vilniuses, Kaunases, Klaipedas, Nidas ja Palangas, ühekohaline tuba maksab ca 200 krooni, kahekohaline tuba ca 340 krooni. ÄP

Hetkel kuum