9. juuni 1997 kell 22:00

Milline mõju võib olla Hansapanga müümisel?

Hansapanga müük mõne- le rahvusvahelisele pangale oleks minu arvates ainult teretulnud. Siis tuleks siinsele pangandusturule väljakujunenud lääne pangandustavad, mis oleks heaks vahelduseks lokaalsel turul, mis tihtipeale vaevleb eetiliste probleemide küüsis.

Kui müük reaalselt teoks saab, siis eeldan üldjuhul Hansapanga aktsiahinna tõusu. Asja konkretiseerumine võib anda tõsise tõuke aktsiahinna tõusuks.

Üldse ma arvan, et selline asi oleks uus verstapost Eesti turul, mis tõstaks päris tõsiselt pangandussektori hinda. Hansapank on olnud ju üldjuhul teerajaja rollis ja see samm annaks paljudele uusi huvitavaid võimalusi.

Tegemist poleks mitte lihtsalt Eesti panganduse arenguga, vaid see oleks rahvusvaheliste korporatsioonide Balti turu hõivamine ja siit edasi Venemaale minek.

Konkreetset mõju aktsia-tele ja pangandusturule on ennatlikult muidugi raske hinnata.

See, mis juhtub Hansapanga aktsiaga, sõltub suurel määral müügitehingu hinnast.

Eriti Eesti turu puhul, kus on siiski suhteliselt väikesed käibed ja kui suurem osalus kuskil ettevõtetes maha müüakse, siis võib see olla oluliselt erinev turuhinnast mõlemas suunas, nii üles- kui ka allapoole.

Põhimõtteliselt ei ole võimalik praeguse hinnataseme juures Hansapanka müüa ega ka osta. Hind tuleb oluliselt erinev praegusest turuhinnast.

Mis puudutab kogu pangandusmaastikku, siis võib öelda, et siiani on välispankade sissetulek olnud väga piiratud ja tagasihoidlik, nii et selles osas arenguruumi on. Hansapanga müük oleks loogiline jätk panganduse arengule.

Hetkel kuum