• Jaga lugu:
  Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

  Lühiuudised

  Eile kirjutas Tallinna abilinnapea Mait Metsamaa alla esimesele kuuele füüsilise isikuga sõlmitud lepingule maa ostueesõigusega erastamiseks Tallinnas.
  Märtsis Harju maavanema Mait Korneti ja Tallinna linnavolikogu esimehe Edgar Savisaare kokkuleppe kohaselt andis Harju maavalitsus maa ostueesõigusega erastamisel Tallinnale vabad käed.
  Metsamaa sõnul kiirendab muudatus oluliselt erastamist, sest lepingu sõlmimiseni jõutakse nüüd vähemalt kolme kuuga. Hetkel saab linn korraldada ostueesõigusega erastamist vaid füüsilistele isikutele. Kui linn sellega edukalt hakkama saab, volitatakse linn edaspidi korraldama erastamist ka juriidilistele isikutele, lausus Metsamaa. ÄP
  Riik müüb tänavu 49,9% osaluse Kunda Nordic Tsemendis ehk kõik RASi Kunda Tehased aktsiad.
  Erastamisagentuur lülitas riigile kuuluvad Kunda Tehased eile kinnitatud erastamisnimekirja ja müüb seega oma osaluse Eesti suurimas tsemenditootjas avalikul enampakkumisel, ütles majandusminister Jaak Leimann. BNS
  Eesti erastamisagentuuri (EEA) nõukogu eilse otsuse kohaselt tuleb selle aasta teisel poolel avalikku müüki 44 protsenti ASi Liviko aktsiatest.
  EEA poolt valitsusele esitatava Liviko erastamiskava kohaselt müüakse 44 protsenti Liviko aktsiatest avaliku müügi teel EVPde eest aasta teisel poolel, ütles EEA nõukogu esimees majandusminister Jaak Leimann.
  Kogu ettevõte erastakse kahes etapis, millest teine jaguneb omakorda kaheks.
  Leimann selgitas, et ilmselt järgmisse aastasse jääva teise etapi plaani järgi müüb riik 30 protsenti Liviko aktsiatest eelläbirääkimistega pakkumisel ja pärast seda ülejäänud 21 protsenti avaliku müügi teel. BNS
  Riigikogu võttis eile vastu energiaturgu liberaliseeriva energiaseaduse, mille alusel hakkab toimuma Eesti energia- ja kütuseturu korraldamine ning riiklik järelevalve.
  Järgmise aasta 1. jaanuaril jõustuv energiaseadus kehtestab turul riikliku järelevalve. Seaduse loob majandusministeeriumi valitsemisalasse energiaturu inspektsiooni, millel on õigus määrata energiamüügi ja nendega seotud teenuste hinnad. BNS
  Riigikogu võttis eile vastu reklaamiseaduse, mis keelustab täielikult tubakatoodete reklaami ning seab piirangud alkoholi, ravimite ja lastele suunatud reklaamile.
  Eelmise aasta talvel riigikogu majanduskomisjoni algatatud seaduseelnõu poolt hääletas 43 riigikogu liiget, vastu oli 28, erapooletuks ei jäänud keegi.
  Järgmise aastal jõustuva reklaamiseaduse vastu hääletanud opositsioonierakonnad Isamaaliit, Reformierakond ja Mõõdukad ning mitmed keskfraktsiooni esindajad ei pidanud õigeks tubakatoodete reklaami täielikku keelustamist.
  «Kui keelame tubakatoodete reklaami, otsustame sellega, et Eestis ei taastata enam tubakatootmist, kuigi selliseid plaane on peetud,» ütles Reformierakonna aseesimees Ignar Fjuk parlamendiarutelul. BNS
  Eesti erastamisagentuuri (EEA) nõukogu otsustas eile müüa tänavu avalikul enampakkumisel riigi vähemusosalus Eesti Maapangas ja Innovatsioonipangas.
  Riik müüb EEA otsuse järgi 179 416 Maapanga kümnekroonise nominaaliga aktsiat, mis moodustab panga aktsiakapitalist umbes kaks protsenti, ütles EEA peadirektor Väino Sarnet.
  Avalikku müüki tuleb ka riigi umbes pooleprotsendiline osalus Innovatsioonipangas ehk 250 1000kroonise nimiväärtusega aktsiat. BNS
  Investorid märkisid Amserv Grupi aktsiamissiooni esialgsetel andmetel üle kolme korra üle, ütles Mart Mägi emissiooni korraldavast Hoiupanga Investeeringute ASist.
  Emissiooni tulemusena suureneb ettevõtte aktsiakapital 3,9 miljoni kroonini.
  Amserv müüs emissiooni käigus 100 000 10kroonise nominaaliga aktsiat 97 krooni tükk. Pärast aktsiate registreerimist äriregistris plaanib Amserv Group taotleda noteerimist Tallinna börsi lisanimekirjas.
  Amserv Gruop prognoosib 1997. a netokäibeks 260 mln ja kasumiks 5,5 mln krooni. BNS
  Tallinna Panga aktsionäride üldkoosolekul heaks kiidetud uute aktsiate emiteerimine toimub esialgsete plaanide kohaselt 1997. aasta teisel poolaastal.
  Aktsiaemissiooni käigus emiteerib Tallinna Pank börsihinnaga miljon uut aktsiat. Üldkoosoleku ajal planeeriti emissiooni mahuks ligikaudu 70 miljonit krooni ehk 70 krooni aktsia kohta, teatas pank. BNS
  Hoiupanga ja Tallinna Panga liitumine on üks võimalikke arenguteid Eesti panganduses, mida ei saa välistada, ütles Tallinna Panga juhatuse esimees Rait Lukas.
  «Me ei eita, et tõepoolest on pangajuhid kohtunud ja spekuleerinud koostööprojektide üle,» ütles Lukas. «Loomulikult oleme puudutanud ka seda küsimust.»
  Samas tunnistas Lukas, et konkreetseks pole pakkumised läinud. «Ma ei tea küll, et me nii ametlikuks ja konkreetseks oleksime läinud,» märkis ta, kommenteerides võimalikku liitumist Hoiupangaga.
  Lukase kinnitusel pole lähiajal ametlikke liitumisläbirääkimisi oodata. Ta avaldas arvamust, et pankade liitumine on Eesti pangandusturul loomulik arengutee.
  Teisipäeval ütles Hoiupanga suhtekorraldustöötaja Erki Peegel, et Hoiupangal on olemas huvi liitumiseks mõne teise Eesti kommertspangaga. Peegli sõnul on Hoiupank saanud koostööpakkumisi ja ka teistelt Eesti pankadelt. BNS
  Tallinna volikogu asub täna esmakordselt tutvuma linnavalitsuse plaanidega tuleva aasta eelarve koostamisel, mis muu hulgas näevad ette 240 miljoni laenamist ja müügimaksu kehtestamist.
  Linnavalitsus tahab enne eelarve juurde asumist saada volikogult heakskiidu selle koostamise põhimõtetele.
  Investeeringute taseme säilitamiseks tegi linnavalitsus volikogule ettepaneku kaaluda võimalust kohaliku üheprotsendise müügimaksu kehtestamiseks ja 240 miljoni krooni suuruse laenu võtmiseks või võlakirjaemissiooni korraldamiseks samas ulatuses. Põhimõtete hulgas on ka eelarve ja investeeringute ehk kapitalieelarve kulude jaotus. BNS
  Hansa Investments korraldab reedeks suunatud emissiooni, mille käigus ASA Kindlustus müüb 18 protsenti aktsiatest Eesti finantsasutustele.
  Hansa Investmentsi asedirektor Viktor Mahhov ütles, et ASA Kindlustus müüb aktsiad emissiooni käigus kõrgeimat hinda pakkunule. Kokku müüb ASA 520 000 10kroonise nominaaliga aktsiat.
  Mahhov ütles, et ASA müüb aktsiad mitmele investorile ja keegi ei saa üle 100 000 aktsia. Aktsiate alghind on 67 krooni.
  Hansa Investment tahab juuli alguses korraldada ASA Kindlustuse aktsiate avaliku emissiooni. BNS
  Interinfo Eesti OÜ ei kasutanud oma reklaamis mitte ES Turu-uuringute ASi eksitavaid uuringutulemusi, nagu võis aru saada artiklist «Kataloogiäris kasutatakse eksitavat reklaami» (ÄP 110, lk 7), vaid kasutas neid uuringutulemusi eksitavalt oma reklaamis. ÄP
  Jaga lugu:
 • Hetkel kuum

Vastukaja: retoorika, mis seob kõrge aktsiisi kliimaga, püsib kanajalgadel
Kütuseaktsiisi tõusu edasilükkamine teenib kogu ühiskonna huve, kirjutab Eesti Õliühingu juht Mart Raamat.
Kütuseaktsiisi tõusu edasilükkamine teenib kogu ühiskonna huve, kirjutab Eesti Õliühingu juht Mart Raamat.
Investorite riskijanu on taastumas Nafta tõusis 3 aasta tippu
Aasia aktsiaturud liikusid täna ülespoole, millele aitas kaasa investorite riskijanu kasv. Samas võib nafta hinna tõus kolme aasta tippu taaselustada inflatsioonihirmud ning mõjutada ka keskpankade rahapoliitikat, vahendab Reuters.
Aasia aktsiaturud liikusid täna ülespoole, millele aitas kaasa investorite riskijanu kasv. Samas võib nafta hinna tõus kolme aasta tippu taaselustada inflatsioonihirmud ning mõjutada ka keskpankade rahapoliitikat, vahendab Reuters.
Raadiohommik täis tipptegijate plaane 2022. aastaks
Äripäeva Raadio uue nädala hommikuprogramm ja ka saatepäev toob kuulajateni siinsete silmapaistvate ettevõtjate ja juhtide plaanid järgmiseks aastaks.
Äripäeva Raadio uue nädala hommikuprogramm ja ka saatepäev toob kuulajateni siinsete silmapaistvate ettevõtjate ja juhtide plaanid järgmiseks aastaks.
Soome ekspeaminister saab prisket tasu Venemaa riiklikult pangalt
Venemaa riigi enamusomanduses olev Sberbank suurendas nõukogu liikmete tasusid pea kolmandiku võrra, mida tunneb oma taskus peagi ka Soome kunagine peaminister Esko Aho, kirjutab Talouselämä.
Venemaa riigi enamusomanduses olev Sberbank suurendas nõukogu liikmete tasusid pea kolmandiku võrra, mida tunneb oma taskus peagi ka Soome kunagine peaminister Esko Aho, kirjutab Talouselämä.