• Jaga lugu:
  Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

  Lühiuudised

  Moe piiritusetehase nõukogu esimehe Urmas Arumäe sõnul pole aktsiakapitali laiendamist tunnistav dokument saladus ja ka selle avaldamine kahtluste vältimiseks ei ole välistatud.
  Kolmandiku aktsiate märkimise leping kaasnevate lisatingimuste ja kohustustega on küll konfidentsiaalene, kuid poolte kokkuleppel võib selle täies mahus avalikustada, ütles Arumäe. «Iseeneset pole lepingus mingit saladust.» Arumäe kinnitas, et kui tehingu pooled jõuavad kokkuleppele, saab lepingu avalikustada, vältimaks kahtlusi selles sisalduvate või mittesisalduvate klauslite kohta. BNS
  Tallinna Panga seitsmeprotsendilise linnaosaluse müük tuleb Tallinna volikogus arutlusele 26. juunil, ütles abilinnapea Ants Leemets.
  «Tallinna Pangaga pole linn aktsiate müügi üle otseseid läbirääkimisi pidanud,» ütles Leemets. «Pank tutvustas oma võimalusi ning tegi ettepaneku, et linnale kuuluvad aktsiad võiks osta panga GDR-emissiooni korraldaja.»
  Aktsiate müük GDR-emissiooni korraldajale on Leemetsa sõnul siiski vaid üks paljudest võimalustest. Lõppotsuse teeb volikogu lähtuvalt sellest, milline variant on linnale kasulikum, märkis ta. BNS
  Tallinna Äripanga aktsiakapitali laiendavad energeetikafirmad, ütles Äripanga nõukogu esimees Viljar Veskiväli.
  Veskivälja sõnul otsustasid aktsionärid eile aktsiakapitali laiendada kinnise emissioni teel kogumahus 15,5 miljoni krooni võrra.
  Veskiväli ütles, et emissioonis osaleb kaks uut investorit ning viis miljonit ostavad praegused aktsionärid. Investorid on Eesti residendid, sõnas ta.
  Veskivälja sõnul maksab viis miljonit krooni Bemmark ning sama palju Modern Engineering Innovation Incorporation. Tegemist on firmadega, kes tegelevad energeetikaseadmetega, sõnas ta. BNS
  Eesti mustmetallide eksport vähenes eelmisel aastal 17 protsenti ehk rohkem kui 50 000 tonni võrra. Seda põhjustas suurelt osalt vanaraua ja metallijäätmete väljaveo kahanemine (34 900 tonni ehk 14% võrra), teatas statistikaamet. ETA
  Riigikohtu kriminaalkolleegium tühistas eile Tallinna ringkonnakohtu otsuse, millega vandeadvokaat Monika Mägi altkäemaksu andmises süüdi mõisteti ja talle üheaastane tingimisi vanglakaristus mõisteti. Riigikohus otsustas Mägi süüasja saata tagasi ringkohtusse arutamiseks teises kohtukoosseisus.
  Riigikohtu kantseleist öeldi, et otsuse motiivid tehakse teatavaks kümne päeva jooksul. Monika Mägi kaitsja vandeadvokaat Jaan Tedder sõnas, et kuna ta ei tea veel otsuse motiive, siis ei saa ta seda kommenteerida. ÄP
  Hansapank, Hoiupank ja Forekspank plaanivad lähiajal luua ühise optsioonide kauplemissüsteemi, ütles Tõnis Haavel Hansapangast.
  «Ühine standard on esimene samm optsioonibörsi loomisel Eestis,» ütles Haavel. «Sisuliselt annab see näiteks kliendile võimaluse ühest pangast ostetud optsioone müüa teistes pankades.»
  Haaveli sõnul on optsioonide järelturg Eestis juba praegu olemas, sest Hansapank näitab alati nii optsioonide müügi- kui ka ostuhinda. Ühine süsteem peaks aga optsioonidega kauplemist elavdama. BNS
  AS Eesti Telefon, millest 51 protsenti kuulub riigile Eesti Telekomi kaudu, kardab riigikogu majanduskomisjoni esimehe Tiit Made sõnul Telekomi erastamise järel monopoli lõppemist.
  Kontsessioonilepingu järgi on Eesti Telefon veel monopoolses seisus aastani 2001, kuid kolmandiku Eesti Telekomi aktsiate müük võib omandisuhteid muuta, mis võib tingida Eesti maapiirkondade telefoniseerimise plaani katkemise, ütles Made.
  Peamiselt erutas Eesti Telefoni juhtkonda Made sõnul monopoolsuse võimalik varasem lõppemine. Kui kontsessioonileping lõpeb planeeritult, täidab firma tema sõnul ka telefoniseerimise kavad.
  Eesti Telefon teeb kõik, et Eesti 2001. aastaks telefoniseerida, kinnitasid ettevõtte juhid majanduskomisjoni liikmetele. Samas tagab selle Made hinnangul vaid monopoolsuse jätkumine kolme aasta vältel.
  Eesti Telekomi erastamiskava kohaselt, mis jõuab peatselt valitsusele kinnitamiseks, müüakse kolmandik riigile kuuluva valdusfirma aktsiatest mõnel rahvusvahelisel börsil. BNS
  Jalgratastega kauplev AS Rademar müüs Paldiski maanteel Haabersti ringtee juures asuva 2,2 hektari suuruse Härma-Pikaliiva kinnistu ASile Ühendatud Autod, kelle taga ASi Rademar juhataja Mart Juksari sõnul on BMWsid müüv AS ASC.
  Juksar ei soostunud kommenteerima tehingu suurust, öeldes vaid, et müük oli Rademarile soodus. Ise tahtsime siia nurgale teha kaubanduskeskuse, kuid loobusime, sest raske oli leida investorit ja asi oleks jäänud venima, ütles Juksar. «Autokeskuse jaoks oleks see koht aga äärmiselt soodus,» lisas ta.
  Haabersti linnaosa arhitekt Riho Hürden ütles, et kohtub järgmisel nädalal BMW esindajatega ja siis selgub konkreetselt, mis krundile ehitatakse. «Ilmselt läheb sügisel ehitus lahti, sest venitada pole mõtet,» ütles ta.
  ASi ASC tegevdirektor Marti Lond ütles, et ei taha praegu ostetud krundiga seonduvaid tulevikuplaane kommenteerida. ÄP
  Selle nädala algusest töötab ASi Eesti Mobiiltelefon uue turundusdirektorina Ülla Mägi, kes seni töötas Hansapanga Kindlustusseltsis.
  EMT peadirektori Tõnu Tee sõnul eelistati Mägit, sest tal on turundusjuhile sobiv analüüsivõime ja praktilise müügitöö kogemus. Personaliotsingufirma korraldatud konkursil turundusjuhi kohale kandideeris 45 inimest.
  Ülla Mägi ütlusel on tema esmane ülesanne kohandada EMT struktuur turusituatsioonile vastavaks. Liidrirolli kindlustamine peab asenduma positsioonil püsimisega. Rohkem tuleb pöörata tähelepanu klienditeeninduse kvaliteedile, rääkis uus turundusdirektor.
  Mägi on varem töötanud ETK süsteemis ja Hansapanga Kindlustusseltsis jaemüügi- ja turundusjuhina. Ta on lõpetanud Tartu ülikooli majandusteaduskonna ja Eesti diplomaatide kooli.
  EMT endine turundusdirektor Urmas Kõiv lahkus ametist märtsi alguses ja tegutseb nüüd konsultandina OÜs Praktik Partner. ÄP
  Valitsus kiitis eile heaks võlaõigusseaduse üldosa seaduse eelnõu.
  Võlaõigusseadus on viimane osa uuest tsiviilseadustikust, mis kehtestab võlasuhete, eelkõige lepingute regulatsiooni, omades seega majanduskäibes väga suurt tähendust, ütles justiitsminister Paul Varul.
  Seadus hakkab reguleerima eelkõige lepingulisi suhteid, aga ka lepinguvälise kahju hüvitamist ja alusetut rikastumist. BNS
  Eelmises Äripäevas (nr 114) artikli «Investor toob Paldiskisse raha» (lk 3) juures avaldatud foto allkirja oli sattunud eksitav viga. Paldiski põhjasadam on mitu aastat olnud juba kasutusel ja sealtkaudu veetakse välja puitu, turvast, lubjakivi ja killustikku. Sadam kuulub Paldiski linnale.
  Jaga lugu:
 • Hetkel kuum

TalTechi teadur: süsinikdioksiid tuleb kinni püüda
Kliimavõidujooksus aitab meid seni kasutamata tehnoloogia, kirjutab TalTechi vanemteadur Alla Šogenova.
Kliimavõidujooksus aitab meid seni kasutamata tehnoloogia, kirjutab TalTechi vanemteadur Alla Šogenova.
SAF Tehnika maksab kolm korda suuremat dividendi
Riia börsil noteeritud Läti elektroonikafirma SAF Tehnika otsustas maksta dividende 2020./2021. majandusaasta eest 0,67 eurot aktsia kohta.
Riia börsil noteeritud Läti elektroonikafirma SAF Tehnika otsustas maksta dividende 2020./2021. majandusaasta eest 0,67 eurot aktsia kohta.
Meediafirmade TOPi võitja Ekspress Meedia: nii tugev taastumine oli meilegi üllatus
Eriolukord kogu maailmas pani inimesed usaldusväärset meediat lugema, 2020. aastal kasvas Ekspress Meedia digitellijate arv 55%, mis on kõigi aegade rekordkasv. 2021. aastal on trend on sama tugev olnud.
Eriolukord kogu maailmas pani inimesed usaldusväärset meediat lugema, 2020. aastal kasvas Ekspress Meedia digitellijate arv 55%, mis on kõigi aegade rekordkasv. 2021. aastal on trend on sama tugev olnud.
Trükitööstuse TOPi III koht: rahatrüki masinad vuravad hoolega
Hetkel majanduse jahtumist väga ei ennusta, rahatrüki masinad vuravad hoolega ja kindlasti sealt osa läheb tarbimisse, mis omakorda peaks meile ka tulevikus tööd andma, ütles tekstiilist kaelapaelu ning siidist etikette ja kartongist tootesilte valmistava Jospel OÜ tegevjuht Juha Lõmps.
Hetkel majanduse jahtumist väga ei ennusta, rahatrüki masinad vuravad hoolega ja kindlasti sealt osa läheb tarbimisse, mis omakorda peaks meile ka tulevikus tööd andma, ütles tekstiilist kaelapaelu ning siidist etikette ja kartongist tootesilte valmistava Jospel OÜ tegevjuht Juha Lõmps.