18. juuni 1997 kell 22:00

Riik ei osale hotelliprojektis

Peaminister Mart Siimann tegi eile teatavaks valitsuse otsuse loobuda riigi osalusest ASis Plaza Hotell, mis üritab sir David Roche'i eestvedamisel saada Sakala keskuse ja Estonia teatri vahel maad uue hotelli ehitamiseks.

Riigil pole vaja hotelle ehitada, liiati kui riigi osalus selles projektis on RASi Sakala Keskus kaudu vaid 20%, ütles Siimann. Sama seisukohta on jaganud ka majandusminister Jaak Leimann, kelle arvates leiaks nii magusa koha peale raha ka Eestist.

Nädal tagasi tegi Plaza hotelli projekti algataja David Roche teatavaks, et tal on uue hotelli ehitamiseks vajalik garantii 50 mln USD ulatuses olemas. Roche viitas seejuures maailmapanga finantsorganisatsioonile IFC ja Saudi Araabia kuningapere investeerimisfondile.

Küsimusele, kas valitsuse otsus tähendab, et sir David Roche peab nüüd ilma Sakala keskuse abita, avaliku konkursi kaudu maa võimalikule erastamisele pretendeerima, vastas Sakala keskuse direktor Tiit Koldits, et seda peab otsustama keskuse nõukogu.

Peaminister Mart Siimann teatas samuti, et riik loobub osalusest RASis Sakala Keskus, mis tähendab, et ettevõte läheb erastamisele. ÄP

Hetkel kuum