1. juuli 1997 kell 22:00

Philips sihib Nokia turuosa

Praegune tipptrio Motorola, Nokia ja Ericsson, millele ühiselt kuulub 60% mobiiltelefonide turust, müüs mullu umbes 40 mln telefoni.

Õnnestumiseks on olulised suured kogused, mistõttu Philips ühendab sügisest oma mobiiltelefonide tootmise Ameerika firmaga Lucent. Ühisfirmas nimega Philips Consumer Communications kuulub Philipsile 60%, firma käive ulatub 2,5 mld USDni.

Philips ega Lucent ei kuulu praegu kumbki maailma suurimate mobiiltelefonitootjate hulka. Samas on Lucentil tugev positsioon USA turul ning Philips on lühikese ajaga kindlustanud end Euroopas. Ühiselt võivad nad maailma esitriole kujuneda arvestatavaks konkurendiks.

Pärast konkurentide põhjalikku uurimist ennustab Philipsi mobiiltelefonide haru direktor Mike McTighe Nokia turuosa vähenemist, samas kui Ericssoni turuosa suureneb ning Motorola osa jääb muutumatuks.

Põhjuseks nimetab McTighe, et Nokia ei ole terve aasta jooksul turule toonud ühtegi uut mudelit. «Sellel tegevusalal on uued mudelid A ja O,» ütles McTighe.

Philipsil sai suvel turuküpseks maailma väikseim GSM-telefon Genie. Tuleval aastal on kavas turule tuua ka Ameerika CDMA standardi telefon. Tõenäoliselt on 1998. a oodata ka Jaapani turule sobivat aparaati.

Koos Lucentiga hakkab Philips tootma telefone kõigile digitaalstandarditele -- GSM, CDMA, PDC. DI

Hetkel kuum