17. juuli 1997 kell 22:00

Europarlament ei keelusta kloonimist

Otsus kiideti heaks 388 poolthäälega, 110 oli vastu ning 15 erapooletud. Teema üle on europarlamendis vaieldud juba üheksa aastat.

Maailma biotehnoloogiatööstuse turgu arvatakse 2000. aastaks kasvavat ligi 100 miljardi dollarini, mis hõlmaks 26 miljardit dollarit meditsiinilisi rakendusi, 16 miljardit dollarit langeks keemiatööstuse ning 46 miljardit dollarit põllumajanduse arvele.

Uus direktiiv loomade kloonimist ei keela, kuid vastavad inimkatsed pole lubatud. Direktiiv keelustab inimpäritoluga biotehnoloogiatoodete valmistamise.

Biotehnoogiaalase seadusandluse puudumine on raskendanud biotehloogiasektorisse tehtavaid investeeringuid. Tegevusala seaduslikust reguleerimisest olid eriti huvitatud keemia- ja farmaatsiatööstus.

Farmaatsia- ja biotehnoloogia firmad soovivad uusi avastusi geenidest tingitud haiguste alal kasutada uute ravimite väljatöötamiseks. Põllumajandusettevõtted on huvitatud teravilja ning karja geneetilisest modifitseerimisest, mis suurendaks vastupanu haigustele, põuale ning isegi parandaks põllumajandussaaduste toiteväärtust.

Otsuse lõplikuks jõustumiseks suunatakse see kinnitamiseks tagasi Euroopa komisjoni ning oma heakskiidu peavad andma ka ELi ministrid. AFP-ETA-FT

Hetkel kuum