29. juuli 1997 kell 22:00

Püssi ostis uued seadmed

ASi Repo Vabrikud juhatuse liige ja tegevdirektor Rein Kuusmik ütles, et uute tootmisseadmete pakkumuse esitasid kaks Saksa firmat ja Soome firma Sunds Defibrator Loviisa Oy. «See (Soome firma -- toim.) on põhimõtteliselt sama firma, kes 1974. aastal Rauma Repola nime all olemasolevad liinid Püssile müüs,» lisas Kuusmik.

Uute seadmete ostmist põhjendas tegevdirektor sellega, et kolm viimast aastat on firma omanikud otsinud tehase rekonstrueerimise ning selle kaudu omahinna vähendamise, kvaliteedi parandamise ja tootmise keskkonnasäästlikumaks kujundamise võimalusi.

Kuusmiku sõnul sisaldub 68 miljoni kroonises lepingus ka tasu seadmete paigaldamise eest. Ta ütles, et kohapealsete tööde, transpordi- ja paigutamiskulude osa on projekti kogumaksumuses 10--15 protsenti.

Kuusmik lisas, et seadmete ostmise finantseerimine on lahendatud koos Ühispangaga, kes on 49 protsendiga Repo Vabrikute aktsionär.

Kuusmik väitis, et pärast uute tootmisseadmete paigaldamist väheneb atmosfääri paisatava tolmu hulk nelja viiendiku võrra. See on oluline, kui arvestada, et ettevõte maksab igal aastal tootmise käigus tekkivate saasteainete eest saastemaksu, kinnitas Kuusmik. «Mida lähemale me Euroopa Liidule jõuame, seda karmimaks need nõuded lähevad,» lisas ta.

Uued seadmed pannakse Kuusmiku sõnul üles kahes etapis. Esimene osa seadmeid paigaldatakse tehasesse selle aasta detsembris, teine osa saabub järgmise aasta juunis. Seadmete paigaldamiseks kulub mõlemal puhul poolteist nädalat.

AS Repo Vabrikud koosneb kolmest tehasest: puitlaastplaadi, lamineeritud plaadi ja puitkiudplaadi vabrikust. Ettevõte töötleb aastas 400 000 tihumeetrit puitu, pool sellest langeb puitlaastplaaditehase arvele. Firma esimese poolaasta käive oli üle 154 miljoni krooni, kasum ületas 10 miljonit krooni.

Aasta lõpuks tahab Repo Vabrikud jõuda 300 miljoni kroonise käibeni ja suurendada kasumi võrreldes poolaastaga vähemalt kahekordseks. ASi Repo Vabrikud käive oli eelmisel aastal 264 miljonit krooni.

Hetkel kuum