29. juuli 1997 kell 22:00

Viru Ranna kasum poolaastal 8,5 mln krooni

«Käive on praegu suurem kui kunagi varem,» ütles Viru Ranna juhatuse esimees Endel Pilder. «Eriti hästi on läinud juulis, kui käive kujuneb umbes 10 miljonit krooni suuremaks kui eelnevatel kuudel.»

Viru Ranna käesoleva aasta suuremale tootmismahule pani aluse edukas kevadine kalavarumine. Pilderi sõnul on oodata head käivet ka kolmandas ja neljandas kvartalis.

ASil Viru Rand on praegu üheksa traallaeva ja üks külmutuslaev. «Püügilaevade arvu pole olnud kavas suurendada,» ütles Pilder. «Pigem suurendame olemasolevate laevade efektiivsust või vahetame need välja uute vastu.»

Tänavuse aasta kogukäibeks prognoosib AS Viru Rand 320 miljonit krooni ja kasumiks 23 miljonit krooni. Viru Ranna eelmise aasta käive oli 250,3 ja kasum 5,6 miljonit krooni.

Viru Rand töötleb peamiselt räime, kilu, heeringat ja sardiini. Ettevõte ekspordib ligi neli viiendikku oma toodangust Venemaale ja Ukrainasse. Viru Rand on ka Eestis müüdavate konservide osas turuliider. Ettevõtte juhtide hinnangul on Viru Ranna turuosa kohalikul turul 40 protsenti.

Alates 22. juulist on Viru Ranna aktsia kaubeldav Tallinna börsi vabaturul. Aktsia sulgemishind oli teisipäeval 685 krooni, langedes eelmise päevaga võrreldes 0,75 krooni. BNS-AP

Hetkel kuum