3. august 1997 kell 22:00

Tõrva saab mitme miljoni suuruse investeeringu

Umblia ütles, et lepingu allkirjastamine on kindel, sest ?veitsi investor on teatanud korduvalt oma huvist elektrijaama taastamise vastu ja on nõus viibima Tõrvas niikaua, kui vaja. Ligi viie miljoni kroonise investeeringu garant on ?veitsi riiklik ekspordi riskifond ERG.

Lepingu kohaselt annab Tõrva linn elektrijaama 15 aastaks ?veitslastele rendile ja on kohustatud selle aja jooksul ostma elektrijaamas toodetavat elektrit. «See on linnale soodne leping,» väitis Umblia.

?veitsi investeering meelitati Tõrvasse pärast linna ja Maapanga vahelisele koostöölepingule allakirjutamist kevadel. Maapanga juhatuse nõuniku Jaan Õmbluse sõnul suhtleb Willy Lüthi eestlastega otse ja esindust tal Eestis pole.

Jaan Õmbluse sõnul on ?veitsi investeering oluline, et kinnitada Tõrva-sugusesse väikelinna välisinvesteeringute meelitamise võimalikkust. Tema sõnul on ülejäänud investorid nüüd julgemad oma raha Tõrvasse paigutamisel.

Tõrva linnapea Edgar Umblia ütles, et lähema nelja kuu jooksul on linnavalitsusel kavas tellida 350 000 krooni maksev linna detailplaneering, mille alusel hakata linna arendama. Esimese kohaliku investeeringuna nimetas Umblia maanteeameti kava rekonstrueerida Tõrva kesklinna ristmik.

Umblia sõnul on Tõrvasse kavas rajada ka uus haigla ja senise haigla asemele ehitada hotell.

Peale miljon krooni maksnud Vanamõisa järve korrastamise plaanivad ettevõtjad taastada linnamäel muistse eestlaste linnuse, mis peaks kohale meelitama turiste ja aitama kaasa Tõrva arenemisel puhke- ja turismipiirkonnaks. Linnuse rajamine maksab linnapea sõnul 2--3 miljonit krooni.

Tõrva linna ja Maapanga koostöös valmib sügiseks Tõrva gümnaasiumi multimeediaklass. Pank ostis arvutifirmalt Astrodata 930 000 krooni eest arvuteid, mille eest linn tasub pangale raha poole aasta jooksul.

Umblia sõnul on Tõrva linn võimeline investeeringutena vastu võtma vähemalt sada miljonit krooni, millele lisanduksid investeeringud kohalikku tootmisse.

Hetkel kuum