10. august 1997 kell 22:00

Mööblimaja omanik sai uue juhi

M-Investeerimisrühma juhatajana jätkav ASi Tarmeko peadirektor Olev Nigul kinnitas, et järgmisel kuul pannakse ettevõtte nõukogu esimesel koosolekul paika mööblimaja edasine arengukava. Kõige tähtsam ülesanne on tema sõnul järgmise aasta sügiseni kestvate erastamiskohustuste täitmine.

«Veel on maksta kaks ja pool miljonit krooni, siis on mööblimaja riigilt välja ostetud,» sõnas Nigul. Erastamismakseteks tuleb raha leida ja mööblimaja samal ajal ka edasi arendada, kinnitas ta.

Eelmisel nädalal toimunud M-Investeerimisrühma aktsionäride üldkoosolekul valiti nõukogu uueks liikmeks ASi ETK Mööbel uus tegevjuht Urmet Uudam. Lisaks jätkavad M-Investeerimisrühma nõukogus ASi Balteco peadirektor Jaan Orro, mööblimaja finantsdirektor Õie Anton ja ASi Virumaa Metsatööstus juht Rein Strauch.

Ettevõtte nõukogust jäi välja senine juhatuse liige, Eesti Forekspanga arendusdirektor Jens Haug.

M-Investeerimisrühma ASile kuulub 51 protsenti Tallinna mööblimaja aktsiatest. Ülejäänud 49 protsenti aktsiaid müüdi eelmisel kevadel aktsiate avaliku enampakkumise teel.

ASi Mööblimaja mullune müügikäive langes võrreldes 1995. aastaga üle 3 miljoni krooni. Eelmise aasta puhaskasum oli 64 500 krooni.

M-Investeerimisrühma kuuluvad Eesti suuremad mööblitootjad, Forekspank ja Kodumööbli AS, mis on väidetavalt mööblimaja oma töötajate firma.

Hetkel kuum