19. august 1997 kell 22:00

Ahne politsei

On pühapäeva õhtu, Tallinnas Tulika tänaval seisab politseiauto Suzuki Vitara, mis kannab numbrit 121 AGZ. Samal ajal käivad teeparandustööd Mustamäe tee, Endla tänava ja Paldiski maantee ristil. Ristmik on suletud ja seda teed sõitvad autod peavad ümber pöörama. Ümbersõiduks tuleb kasutada Tulika tänavat. Paldiski maanteelt Tulika tänavale ei tohi aga parempööret sooritada, kasutama peab kõrvaltänavaid.

Mingeid ümbersõitu juhendavaid ajutisi liiklusmärke ei olnud aga teetöölised viitsinud paigaldada. Siit ka põhjus, miks politseinikud Tulika tänaval autojuhte varitsesid. Nad olid leidnud võimaluse, kuidas piirkonda vähem tundvate autojuhtide rahakoti sisu vähendada.

Selle asemel, et paluda teeparandajatel paigaldada ajutised liiklusmärgid, varitsesid kaks politseinikku autojuhte nagu kanakullid tibusid. Teetööliste ükskõiksuse ja politsei rahaahnuse tulemusena muutus kindlasti paljude autojuhtide suhtumine politseisse.

Samal päeval registreeriti Tallinnas 39 kuritegu, kesklinnas 23, Koplis 6 ja Lillekülas 3. Registreeriti 8 avalikku vargust, 3 kuritahtlikku huligaansust ja 24 salajast vargust. Neist avastati ainult üks.

Kui need kaks politseiniku ei oleks Lillekülas varitsenud teedetöödest segadusse aetud autojuhte, vaid oleksid viitsinud linnas patrullida, siis oleks võib-olla möödunud pühapäeval üks, kaks või kolm kuritegu vähem sooritatud. Või oleks neid rohkem avastatud. Kellelgi meist, kes me politseid oma maksudest üleval peame, oleks jäänud rahakott alles või oleks korter jäänud tühjaks tegemata või ei peaks praegu sinise silmaga mööda linna ringi jalutama.

Tallinn turvalisemaks muutmiseks tuleb need kaks politseinikku vallandada ja vabanenud summadest tuleks tõsta nende pealinna politseinike palka, kes aitasid näiteks avastada hiljutist suurt pangaröövi.

Hetkel kuum