14. september 1997 kell 22:00

Eesti Panga võidud

- Eesti Pangaga seotud äriuudistest oli lõppenud nädalal keskseim Eesti Innovatsioonipanga tegevuslitsentsi tühistamine keskpanga nõukogu otsusega. Sellekohane teade faksiti Innovatsioonipangale teisipäeva õhtul kell 21.21.

Litsentsi äravõtmist põhjendatakse eeskätt asjaoluga, et pangainspektsioon ei suutnud tuvastada Innovatsioonipanga suuraktsionäri Eurocapital Group olemasolu panga aktsiaraamatus näidatud asukohas.

Innovatsioonipanga arvates tuleb aga nende ründamiste taga näha vastukäiku 203 miljoni krooni suurusele hagile, mille on USAs Texase osariigis esitanud Vahur Krafti ja Eesti Panga vastu Innovatsioonipanga üks osanikke Eastern Credit. Selle firma omanik Alex Genin on ühtlasi Innovatsioonipanga nõukogu esimees. Selgust on loosse oodata läbi kohtuprotsesside, kus Innovatsioonipanka esindab Viktor Kaasik & Co -- team, mis kaotust ennustavaid asju kuuldavasti ette ei võta.

Kui kohtutee lõppu ei oska praegu veel ennustada, siis väiksemaid võite jagus keskpangale mitu.

Avalikkuse ette jõudis teave, et IMFi memorandumi toel sunnib keskpank kommertspanku kindlustama väärtpaberitega seotud riske.

Riigikogu sügishooaeg algas sellega, et võeti tagasi eelnõu Uno Mereste vabastamise kohta Eesti Panga nõukogu esimehe ametist.

Neljapäeval aga jõudis pärale Eesti Panga tellitud kauaoodatud riigireiting agentuurilt Moody's. Keskpanga arvates oli hinnang Eestile loodetust mõnevõrra paremgi.

Hetkel kuum