16. september 1997 kell 22:00

Riias toimus suur kasumivõtt

Riia börsi tähelend lõppes teisipäeval järsu langusega, kui börsi ametlik indeks langes 3,72% üleüldises kasumivõtulaines. Seitsmest põhinimekirja aktsiast langesid kuus ning ainsana suutis trendi lüüa Balta.Suurimate kaotajate hulgas olid Daugavpils ja Kaija, kumbki kukkus üle 14%. Ka börsikäive vähenes 348 000 latini. Maaklerid usuvad siiski, et nii järsk langus on põhjendamatu ning homme võivad hinnad mõnevõrra tõusta. Suuremaks tõusuks polevat aga paljud investorid veel valmis.

Ka Vilniuse börsil toimus teisipäeval oluline jõuvahekordade muutus. Leedu Energia ei saanud maaklerite poolt ennustatud tõusupäeva ning langes koguni üle 9%, tõmmates enesega kaasa kogu A-nimekirja. Tõenäoliseks peetakse selle aktsia jätkuvat volatiilsust. Põhinimekirjas seevastu asusid pangad taas tõusma. Hermis tõusis 2,18% 281 litini ning Vilniuse pank 0,9% 347 litini. Litin-indeks tõusis 0,43% 1242,48 punktini. Maaklerite hinnangul on põhinimekirja aktsiate hinnatase hetkel normaalne ning tõenäoliselt ei tule lähemal ajal suuri kõikumisi.

Venemaa kauplemissüsteemis oli suurimaks sündmuseks teade, et Norilski Nikli aktsionärid otsustasid loobuda palju kära tekitanud uusemissioonist. See uudis tõstis eelisaktsia hinda ligi 30% ning lihtaktsiagi tõusis 12%, ehkki analüütikud hindasid tekkinud elevust pigem spekulatiivseks ning ennustasid hinna järgnevat langust. Päeva lõpuks oli tõusust järel «vaid» 5,37 protsenti.

Esmaspäeval langesid USA aktsiaturud hommikuse tõusu järel, kui Microsofti teade uue Windows 98 turuletuleku viibimisest lõi kõikuma tehnoloogiaaktsiad. Dow lõpetas päeva napilt madalamal. Analüütikute arvates teeb investoreid ettevaatlikuks ka neljapäeval avaldatav augusti tarbijahinnaindeks ning tööstustoodang, kuna ilmselt mõjutab see oluliselt 30. septembril Fed'i koosolekul langetatavaid otsuseid.

Hetkel kuum