6. oktoober 1997 kell 22:00

Firmast sai kindlus

Paljude eri tegevusvaldkondadega suurettevõtte käive küünib 500 miljonini, siin töötab 2000 inimest ja ettevõte omab Põhja-Tallinnas 60hektarilist territooriumi, pinda renditakse omakorda 50 ettevõttele -- kõike seda arvestades on selge, et vara valvamine ja turvalisuse tagamine pole BLT-le kerge ülesanne.

Ilma sisekontrollita ei ole võimalik kõigel silma peal hoida, on Fjodor Berman veendunud. Poolteist aastat tegutsenud valvemeeskond on tehasejuhi sõnul ennast igati ära tasunud. «Suvel toimusid mõned pisivargused, mis ei tekitanud firmale märkimisväärset kahju,» iseloomustab Fjodor Berman muutnud olukorda.

Küsimusele, et ehk oleks professionaalsete turvafirmade valve tõhusam, vastas Berman, et nende turvateenistuses töötavadki koolituse läbinud ja korraliku tehnikaga varustatud professionaalid.

BLT majandusohutuse talituse juhataja Gennadi Sitniki sõnul tuleb oma turvameeskond ettevõttele eraturvafirma palkamisest tunduvalt odavam.

Ta ei soostunud avaldama, kui palju kulutab ettevõte korralikult varustatud 50 turvamehe ülalpidamiseks, kuid möönis, et täpne ülevaade ja võrdlus teiste turvafirmadega on olemas.

«Poolteise aastaga on vargused BLTs vähenenud kaks ja poolt korda,» kinnitas Gennadi Sitnik.

«Ise on vaja suurema turvalisuse nimel tööd teha,» oli Fjodor Bermani arvates oma turvameekonna loomine ainuõige lahendus.

Hetkel kuum