8. oktoober 1997 kell 22:00

TV1 kavatseb oktoobri lõpus või novembri alguses alustada oma saadete transleerimist satelliidi vahendusel. Selleks ehitab satelliidiülekannete pakkuja Telenor järgmise aasta alguseks TV1 peamaja kõrvale maaülekandejaama. Novembrist kannab saateid satelliidi kaudu üle Telenori liikuv satellidiülekandejaam.

Esialgu transleeritakse TV1 saateid Eutel 707 satelliidi kaudu, märtsis-aprillis on plaanis üle minna TOR 3 peale. Nähtav on saade dekodeerimiskaardi olemasolul Euroopa piires.

«Kaart, millega saateid saab näha, ei hakka maksma ilmselt kuigi palju,» ütles TV1 üks omanikke Oleg Sõnajalg. «Kaart on mõeldud pigem autoriõiguste kaitseks, sest autoriõiguse eest oleme maksnud ainult Eesti piires ja mujal transleerimiseks tuleb maksta ühe kontakti hind.» Sõnajalg ei nõustunud kommenteerima satelliitedastusega seotud kulutusi, küll aga mainis, et tegemist ei ole lihtsalt satelliidiülekande teenuse ostmisega. «Me mitte lihtsalt ei osta neilt teenust, vaid tegeleme vastastikku kasuliku koostööprojektiga.»

Oleg Sõnajalg ei looda satelliidiülekandega oluliselt vaatajaid juurde saada. «Peamine eesmärk on tegelikult meie peajaama ja saatjate vahelise side parandamisega. Ka kaabellevifirmad saaksid satelliidi kaudu puhtama signaali,» ütles Oleg Sõnajalg.

TV1 on uudistele orienteeritud Eesti uusim telekanal, mille satelliidi kaudu nähtavaks tegemine võimaldab alates novembrist vaadata eestikeelseid uudiseid Euroopa piires.

Alates 6. oktoobri õhtust edastab TV1 Tallinnas osaliselt oma saateid ka NICAM-süsteemis ning stereos. ÄP

Hetkel kuum