16. oktoober 1997 kell 22:00

Riigikogu seadustas regionaalse tulumaksusoodustuse

Riigikogu võttis ööl vastu neljapäeva vastu seadusemuudatuse, mis vabastab tulumaksust põhivara investeeringud regioonides, mille määratlemise õigus on valitsusel.

Valitsus on juba varem kinnitanud, et seaduse vastuvõtmise korral saavad tulumaksusoodustust ettevõtted kõikjal peale Tallinna.

Riigikogus vastu võetud seaduse järgi saavad tulumaksusoodustust kasutada maksumaksjad, kelle tegutsemiskoht on valitsuse kehtestatud eelisarengu piirkonnas ja kes on soetanud ja parendanud esimesse gruppi kuuluvat põhivara.

Seaduse järgi saavad ettevõtjad oma maksustatavast tulust vara soetamiseks ja parendamiseks tehtud kulud maha arvata. Vältimaks ostu-müügitehingute maksustamisest kõrvalehiilimist sätestab seadus, et vara müügi korral peab varasemal perioodil mahaarvatud kulu järgmisel perioodil tulumaksustama.

Seadusega sätestatud soodustuste deklareerimise ja arvestamise korra kehtestab rahandusminister.

Kuna enamik ettevõtteid esitab tuludeklaratsiooni 1998. aasta kohta alles 1999. aasta kevadeks, ei mõjuta tuleval aastal jõustuv seadus veel 1998. aasta riigieelarvet, seisab seaduse seletuskirjas.

Järgmisel aastal maksavad ettevõtted avansilisi makseid 1996. aasta maksukohustust arvestades.

Seadus, mis lubab vabastada investeeringud regiooniti tulumaksust, on tuleva aasta eelarveprojekti sisse arvestatud ja riigikogu pidi selle enne eelarve kinnitamist ära otsustama. BNS

Hetkel kuum