22. oktoober 1997 kell 22:00

Dow taas üle 8000 punkti

Riia börsil jätkasid hinnad langust. Seni avaldatud majandustulemused pole suutnud investorite huvi äratada ning lõppkokkuvõttes langevad isegi need firmad, mille tulemused olid head. Nõnda sattusid langejate hulka Unibanka ja Staburadze, mille käive samuti harjumatult madalaks jäi. Tõusjate hulgas oli taas Balta, mille käive samuti ohtlikult kokku kuivanud ning lisanimekirjas Lode tellisetehas.

Vilniuse börsil on taas tekkimas mõõdukas optimism. Kolmapäeval pöörasid aktsiate hinnad taas üles ning ka käive oli tugev 1,9 miljonit litti. Ka viimasel ajal aina langenud põhinimekiri pööras tõusule, kusjuures kauplemises domineeris väikest tõusu näidanud Hermise pank. Hermis võib tõusta ka täna -- ilmselt avaldatakse Vilniuse Panga majandustulemused ning see võib üles vedada ka väiksema konkurendi. A-nimekirjas püsis tähelepanu Mazeikiai Naftal, mis tõusis 2,2%, kuna Leedu Energia hiljutiste tõusude järel langes.

Wall Streeti tugev tõus teisipäeval pani ennelõunal ka Venemaa kauplemissüsteemi aktsiad üles liikuma. Hiljem aktsiate hinnad siiski langesid ning RTS-indeks lõpetas päeva 2,31protsendilise tõusu ehk 550,44 punktiga. Päevakäive oli tubli 109, 1 mln dollarit. Närvilisust tekitas Vene uus maksuseaduse projekt, mis lükati valitsuse ja parlamendi mõlema koja esindajatest koosneva ühiskomisjoni poolt edasiseks täiendamiseks tagasi.

USA turud liikusid teisipäeval järsult üles. Hoolimata rasketest süüdistustest Microsofti vastu oli just tema koos teise arvutigigandi IBMiga turu liikumapanevaks jõuks tänu oodatust parematele majandustulemustele. Dow ületas taas 8000 ja Nasdaq 1700 punkti piiri. Analüütikute sõnul saab lähiaegadel valdavaks teemaks küsimus 4. kvartali kasumitest. See ning Dow 8100 punkti tasemel oodatav tehniline vastupanu ei luba ilmselt turgudel olulisi tõuse lähiajal teha ning hinnad on endiselt kõikuvad.

Hetkel kuum