27. oktoober 1997 kell 22:00

Mustamäe tahab muutuda paremaks

Mustamäed tuntakse eelkõige vanima uuslinnaosana, kus massiline suurpaneelehitus käis kõige hoogsamalt 1960. aastatel.

Kuid tegelikult rajati piirkonda väike sotsialistlik elumudel, sest peale «elamufondi» sai praegune Mustamäe päranduseks kergetööstus-, transpordi- ja kaubandusettevõtteid, samuti õppe- ja teadusasutusi, kes praegu tegelevad jõudumööda teadusmahuka tootmisega.

Seda omal ajal kiiruga ehitatud ja kiiresti lagunevat uuslinnakut on vaja aga praegu parandada, hoida ja kaitsta. Ülesanne pole lihtsate killast, sest näiteks mingeid turvameetmeid ehitamise ajal Mustamäel ei rakendatud. Praegused mustamäelased saavad aru olukorra keerukusest ja hindavad piirkonna turvalisust ettevaatlikult keskpäraseks ning mis kõige olulisem -- mõistavad suurepäraselt, et elukeskkonna parandamine on nende endi kätes.

Näiteks aprillis korraldasid päästeamet, politsei ja turvafirma ESS, mille peakorter asub Mustamäel, linnaosa kuues koolis turvakampaania, kus vähemalt 2000 last õppisid ohutult liiklema, tutvustati enesekaitset ja jagati helkureid. ESS Grupi turundusdirektori Jüri Teemanti sõnul aitavad paljud piirkonna ettevõtjad Mustamäe turvalisuse parandamisele kaasa.

Teemanti sõnul korraldas korrakaitse fond piirkonna firmade seas korjanduse. Kogutud raha eest osteti eelmisel nädalal kümnele Mustamäel korda hoidvale kordnikule peiler, et kõigil oleks võimalik politseiga kiiresti ühendust võtta.

Shelli tankla eraldas Mustamäe politseile kolmeks kuuks 600 liitrit kütust, mis võimaldab teha iga kuu 12 politseireidi rohkem. Üks piirkonna pangakontor kinkis Mustamäe politseile kaks kuulivesti ja Shell andis protokollide koostamiseks kirjutusmasina.

Hetkel kuum