4. november 1997 kell 22:00

Vähi huvid ulatuvad Eestist väljapoole

Endine valitsusjuht tõdes eile, et Valga Group on perefirma, mis on tegelenud põhiliselt Eesti ja ka Läti väärtpaberiturul. «Pärast ettevalmistavaid analüüse, vajalike struktuuriüksuste moodustamist, partnerite ja töötajate leidmist kavatseme oma tegevust laiendada ka Leetu ja Venemaale,» kinnitas Vähi.

«Kuna olen alates rahareformist kokku puutunud üleminekumajanduse probleemidega ning et Eesti on oma arengus naaberpiirkondadest ees, loodan analoogiat ja kogemusi just neis riikides kasutada,» lausus Vähi. Mingeid väga suuri äriplaane mul siiski pole, minu eas äritegevust uuesti alustada on küllaltki raske, lisas ta.

Vähi ütles, et tema nädalavahetusel peetud kõne Koonderakonna kongressil oli poliitikast lahkumise kõne. «Loomulikult esitasin veel kord oma põhimõtted Eesti poliitika ja majanduse kohta, mida minu järglased võivad kasutada. Olen väsinud nõiajahist ja kuulujuttudest, mida minu kohta levitatakse ja soovin rahulikumat elu,» lisas Vähi.

Vähi, kes andis hiljuti nõusoleku enda valmiseks Silmeti nõukogusse, kinnitas, et ta ei ole Silmeti aktsionär. «Pean investeerimist Silmetisse riskantseks, kuigi Silmeti nüüdne juhtkond on teinud head tööd ja ettevõte areneb õiges suunas,» tõdes ta.

Hetkel kuum