5. november 1997 kell 22:00

Ühispank möödus varadelt Hansapangast

Ühispank teenis oktoobris 40,3 mln krooni puhaskasumit ja suurendas oma bilansimahu 9,6 mld kroonini. Novembrist on Ühispank suurim kommertspank, sest Hansapanga bilansimaht oli oktoobri lõpus 9,3 mld krooni.

Mitmed pangaeksperdid peavad Ühispanga eelmise kuu kasumit erakorraliseks, mis saadi PEPi liitumise käigus emiteeritud 5 mln Ühispanga aktsia müügist. Ühispanga aktsia oli eile Tallinna börsil ainus pangasektori aktsia, mille hind tõusis. Aktsia sulgemishind oli eile 102,9 krooni.

Ühispank on selle aasta 10 kuuga teeninud kokku 205 mln krooni puhaskasumit, mis moodustab 67% kontserni aasta kasumiprognoosist. Ühispank kavatseb aastaprognoosi täitmiseks kaasata peale panga järgmiste kuude kasumi ka 40 mln krooni erakorralist tulu tütarettevõtete kasumite näol.

Erinevalt teistest pankadest ei kanna Ühispank oma kasumist maha tulumaksu. Ühispanga juhatuse liikme Ülo Suurkase sõnul ei arvesta pank tulumaksuga, kuna tal on plaan suunata kasum aastavahetusel reservidesse. See vähendab aktsionäride võimalusi saada dividende. ÄP

Hetkel kuum