6. november 1997 kell 22:00

Alte Leipziger kinnitas BICO aktsiate ostusoovi

BICO finantsdirektor Olga Reznik ütles, et Alte Leipziger saatis BICO juhatusele sellesisulise kirja, mida juhatus arutab 15. novembril. «Tehingu toimumine sõltub muidugi sellest, kas pakutud hind liikluskindlustuse fondi rahuldab,» märkis Reznik.

Reznik kinnitas, et Alte Leipziger pakub 35 protsendi BICO aktsiate eest umbes paarkümmend miljonit krooni, kuid ei soovinud summat täpsustada. «Meie kuukäive on küll vaid neli miljonit krooni, kuid meie plussiks mõne teise kindlustusseltsiga võrreldes on tugev finantsolukord,» lausus Reznik.

Liikluskindlustuse fondi peadirektor Veljo Tinn on varem öelnud, et paarkümmend miljonit nende osaluse eest oleks mõistlik suurusjärk, kuid konkreetse hinnangu annab fondi audiitorfirma Price Waterhouse.

BICO põhikirja kohaselt on aktsiate eelisostuõigus senistel aktsionäridel. Rezniku sõnul on oma ostuhuvist seni peale Alte Leipzigeri teatanud üks väikeaktsionär, kes soovib juurde osta 40--50 aktsiat.

Olga Reznik ütles, et BICO vajab hädasti investeeringuid ja seetõttu oleks igati tervitatav, kui Alte Leipziger omandaks aktsiate kontrollpaki. «Meie edasiseks arenguks on 11,4 miljoni krooni suurusest aktsiakapitalist vähe,» lausus Reznik. «Miinimumvajadus oleks 20 miljonit.»

Üleeile Saksamaalt naasnud Reznik teatas, et Alte Leipziger oleks valmis BICO arengusse investeerima. «Kuna nende omanike hulka kuulub selline suur edasikindlustusfirma nagu Münchener Rück, siis rahaga probleeme ei ole,» kinnitas Reznik.

BICO juhatuse esimees Jaan Marks on öelnud, et seni on BICO Alte Leipzigeri kindlustusketis kõige väiksema emafirma osalusega selts ja selline olukord ei rahulda kumbagi poolt.

BICO 11,4 miljoni krooni suurune aktsiakapital koosneb 40 000 A-aktsiast nimiväärtusega 260 krooni ja 10 130 eelisaktsiast ehk B-aktsiast nimiväärtusega 100 krooni. Liikluskindlustuse fondile kuulub 14 000 A-aktsiat ja 10 000 B-aktsiat.

Reznik tunnistas, et B-aktsiad on BICO seisukohast ammu mõttetuks muutunud ja need kisuvad alla ka firma üldist turuväärtust, kuid nendest vabanemine on keerukas. «Eelisaktsiate omanikeks on paarkümmend Tallinnast eemal elavat pensionäri,» ütles Reznik. «Ehkki dividendid on ainult 10 krooni aktsia pealt, on nendele inimestele küllaltki raske selgeks teha, et nad võiksid oma aktsiatest loobuda.»

Rezniku sõnul otsib BICO eelisaktsionäridega kontakti, et teha neile ettepanek B-aktsiad nominaalhinnaga tagasi müüa.

Liikluskindlustuse fond müüb oma osaluse BICOs põhjusel, et BICO asus 1. oktoobril taas müüma kohustuslikku liikluskindlustust. Kindlustusseltside liit leidis, et ärieetika seisukohast ei tohiks liikluskindlustuse korraldaja olla osaline liikluskindlustust müüvas firmas.

Hetkel kuum