6. november 1997 kell 22:00

Investorid sattusid paanikasse

Ajalugu kordub ... Seda, ühte tehnilise analüüsi põhiväidet, ei saa küll kasutada eilsete sündmuste kirjeldamiseks selle tavapärases mõistes, kuid ajalugu kordus siiski. Eilne vabalangus Tallinna börsil tõi kindlasti kõigile turuosalistele meelde kahe nädala tagused sündmused. ÄP indeks kukkus eilse börsipäeva jooksul 14,86% ja lõpetas õhtul 845,17 punkti tasemel, see on tasemel, kus ta oli viimati juulikuu alguses.

Kiire kukkumine tuli enamikule turuosalistele paraja üllatusena. Analüütikud ja maaklerid prognoosisid pigem aktsiahindade tõusu, sest madalale kukkunud hinnatase tundus piisavalt atraktiivne. Ilmselt on aga investorite usaldus börsi vastu langenud üpris madalale ja lisaks pärsib börsi kommertspankade jätkuv rahakriis. Kui seni jäid investorid suhteliselt rahulikuks, siis eile oli ühe maakleri sõnul tegemist juba korraliku paanikaga.

Eilset langust võimendas analüütikute sõnul repoportfellide sundlikvideerimine tagatisaktsiate väärtuse vähenemise tõttu.

Kuigi täna võib börsil tulla väike põrge üles, tunduvad börsi alustoed olevat hetkel suhteliselt nõrgad ja suuremat tõusu lähiajal ilmselt ei tule.

Hetkel kuum