10. november 1997 kell 22:00

Haabersti ohutuses ei tasu kahelda

Politsei statistika asetab ilmeksimatult Haabersti linnaosa turvalisuse Tallinnas esikohale. Haabersti on kõige turvalisema linnaosa tiitli igati ära teeninud, peale selle päästetakse ka linna korrakaitsjate au -- see on ainus linnaosa, kus tänavu üheksa kuuga võrreldes eelmise aasta sama perioodiga kuritegevus vähenes.

Kuritegevuse vähenemine 14% võrra võiks olla eesmärgiks isegi Tallinnast palju kaugematele ja rahulikumatele linnadele-piirkondadele. Tänavu on ju kuritegvus Eestis kasvanud keskmiselt 27%.

Võiks küsida, kelle teene see on, et just Haaberstis sooritatakse kokku kõige vähem kuritegusid (581), palju vähem isegi üldiselt turvalisena tuntud ja väiksema rahvaarvuga Nõmmest (971 kuritegu).

Haabersti politseijaoskonna komissar Raivo Küüt igatahes arvas tagasihoidlikult, et korrakaitsel, turvafirmadel ja elanikel on piirkonnas hea elukeskkonna nimel vaja veel palju ära teha.

Haabersti linnaosa vanema asetäitja Rudolf Oberg nentis, et linnaosa turvalisust vaadeldes tuleks tegelikult juttu alustada sellest, et Õismäel on suudetud suurelamurajooni rajades juba projekteerimisel vältida vigu, mis praegu Mustamäel ja Lasnamäel valusasti kätte tasuvad. «Õismäe elamurajoon on projekteeritud kompaktse ja eraldiseisva piirkonnana, mida ei läbista transiitteed ja tööstustsoonid, see soodustab ühtekuuluvustunnet,» kinnitas Oberg.

Ühtekuuluvus väljendub ka Õismäe turvameetmetes, nii on näiteks linnaosa abivanema sõnul peaaegu kõigil elumajadel turvauksed ja kõik mõistavad kindlustunde tagamiseks tehtava töö tähtsust, ütles Oberg. Linnaosa taust ja elukeskkond meelitab kohale hulgaliselt kaubandus-, teenindus-, ja meelelahutusettevõtjaid, sest meeldivas kohas on hea äri ajada.

Hetkel kuum