17. november 1997 kell 22:00

Puhkus Vuokattis sisaldagu kindlasti eksootilist safarit

- Lumeräätsasafari

Lumeräätsad on spetsiaalsed kingad, mis aitavad lumel püsida. Meenutavad lühikesi ja laiu suuski ning on paari viimase aastaga üllatavalt populaarseks muutunud. Lumeräätsasafarid kestavad tavaliselt ca 4 tundi, olles oivaliseks võimaluseks ümbruskonna loodusega tutvuda. Hind sõltub hõlmatavast maa-alast ja rühma suurusest -- 110--250 FIM (297--675 kr). Kallim safari võib peale lumeräätsade ja lõkketoidu sisaldada ka retkele vastava sooja riietuse.

- Koerarakendisafari

Valgekirjute, energiliste huskikoertega sõitmine on vapustav elamus. Kogu sõidule eelnev askeldamine tundub vahest põnevamgi kui sõit ise. Haukuvad ja karglevad koerad on hullumas võimalusest rakendit vedada, mistõttu algul on tunne, et saani pole võimalik istuda. Kuid juba jooksma hakates nad taltuvad ning teekond on mõnus. Safari kestab 3--4 tundi, sisaldab koerafarmiga tutvumise, rakendis sõidu, kerge eine värskes õhus lõkketule ääres. Hinnad varieeruvad 400--600 FIM (1080 --1620 kr). Korraldatakse ka mitmepäevaseid matkasid. Huskikoerte farmi saab külastada ka sõitma minemata, hind ca 200 FIM (540 kr).

- Põhjapõdrasafari

Sõit põhajapõdrasaaniga on sedavõrd rahulik, et jääb aega loodust imetleda. Enne sõitma minekut tutvutakse loomadega ja õpitakse selgeks põdrajuhtimise põhitõed.

Pärast sõitu antakse osavõtjatele põhjapõdrajuhi load. Matk kestab tavaliselt paar tundi ja hinnas sisaldub kohvipaus lõkke ääres, kas väljas või püstkojas. Hind olenevalt inimeste arvust 200--300 FIM/inimene (540--810 krooni). Farmi lähedal on võimalik ka väikest proovisõitu teha. See maksab 80--120 FIM/inimene (216--324 krooni), sisaldades olenevalt paketist ka kohvi.

- Mootorkelgusafari

Mootorkelgumatkasid pakutakse mõnetunnistest mitmepäevasteni: näiteks sõit mootorkelguga lennuväljalt hotelli, pärast päevast sõitu võib veeta öö jahimajakeses või minna mootorkelgul püstkotta õhtusöögile.

Sõidukit saab laenutada ka eraviisiliselt, et siis tiirutada ümbruskonnas oma äranägemise järgi. Matka hind algab 400 FIM/ inimene (1080 kr) mõnetunnise reisi eest. Hind sisaldab mootorkelku, kütust, sooja riietust ja einet peatuspaigas.

Hetkel kuum