20. november 1997 kell 22:00

Eesti korraldab liiga palju ehitusmesse

«Oleme selgelt seisukohal, et ehitusmesse on liiga palju ja firmadel on kadumas huvi ning mõte neil kõigil osaleda,» ütles 92 suurt ehitusfirmat ühendava ehitusettevõtjate liidu tegevdirektor Ilmar Link. Ta avaldas arvamust, et Eesti messikorraldajad peaksid olema aktiivsemad messide rahvusvaheliseks muutmisel.

Tänavu korraldati Tallinnas, Pärnus ja Tartus messid Eesti Ehitab, Rebuilding 97, XXI Sajandi Kodu, Ehitusmees, Eesti Ehitusturg ja Tartu ehitusmess, peale selle veel hulk piirkondlikke väiksemaid messe.

Ehitusmaterjalide tootjate liidu tegevdirektor Enno Rebane väitis, et mitteametlikult on liidud omavahel kaalunud võimalust hakata tulevikus osalema vaid ühel Tallinnas peetaval ehitusmessil aastas. Loomulikult on igal liidu liikmel õigus oma äranägemise järgi osaleda ka teistel messidel.

«Tundub, et Eesti messikorraldajad peaksid omavahel kokku leppima, kui palju erialamesse on mõttekas mingi perioodi jooksul korraldada,» märkis ASi Tartu Näitused tegevdirektor Alo Pettai.

Link lausus, et ajutine rahakriis vähemalt praegu ehitustegevust Eestis ei mõjuta. «Kui era- ja väliskapital hakkab ehitusturule vähem raha tooma, siis riigi kui tellija osa peaks tulevikus suurenema,» märkis Link.

«Tänavune ehitusmess on arvult juba kolmas ja edaspidi kavatseme pakkuda veel spetsiifilisemaid erialamesse,» ütles ASi Tartu Näitused projektijuht Margus Kikkul.

Eile alanud Tartu messil on esindatud põhiliselt ehitusmaterjalide ja -tarvikute tootjad ning vahendajad. Pooled eksponendid on Tallinnast. Messi aitasid korraldada ka ehitusettevõtjate, projektibüroode ja ehitusmaterjalide tootjate liidud.

Hetkel kuum