16. detsember 1997 kell 22:00

Ösel Foodsi Moskva tehas alustab veebruaris

ASi Ösel Foods direktor Robert Jaani ütles, et tootmisseadmetele on saadud Venemaa standardiametist sertifikaat, mis lubab ettevõttel seadmed Venemaale importida tollivabalt.

Ösel Foodsi müügidirektori Heiki Tuule andmeil maksab Moskva tootmistsehhi sisseseade kokku 12 miljonit krooni. Umbes kaks miljonit krooni maksvad suhteliselt uued seadmed pärinevad septembris suletud Kuressaare tsehhist, täpsustas Tuul. Ta lisas, et Ösel Foods finantseerib Moskva projekti omavahenditest.

Ösel Investi aktsiakapital on miljon USA dollarit. 60 protsenti ühisfirma aktsiatest kuulub Ösel Foodsile ja 40 protsenti kolmele Moskvas hulgikaubandusega tegelevale ärimehele, kes on osanikud hulgifirmas Mir 93. Mir 93 on Ösel Foodsi toodangut vahendanud Venamaale alates 1993. aastast.

Tartu ehitusfirma AS Regel lõpetab Moskva lähistel Lõtkarino sõjatehases renditud kahekorruselises sööklahoones ket?upitehase rajamise põhitööd aastavahetuseks. Robert Jaani andmeil on ümberehitustööde maksumus 7 miljonit krooni. «Seadmeid hakkame paigaldama jaanuari keskel,» lubas Jaani. «Tehas käivitub kuu aega hiljem.»

Jaani ütles, et Moskva tootmisettevõtte täisvõimsus on 1000 tonni ket?upit kuus. «Maksimaalse tootmisvõimsuse puhul arvestame tehase tasuvusajaks kaks aastat,» sõnas Jaani.

Esialgu hakkab tehases töötama 25 inimest, täisvõimsuse saavutades aga 65 inimest. Ösel Foodsi tänavune ket?upitoodang küünib 6000 tonnini. «Kogu Eestis toodetud ket?up läheb praegu eksporti, peamiselt Venemaale,» lisas Heiki Tuul. Tema sõnul plaanivad nad Moskvas hakata tootma ka mahlakontsentraati, majoneesi ja moosi.

Ösel Foodsi ettevõtete grupi tänavuseks käibeks prognoositakse 135 miljonit krooni ja kasumiks 3,5 miljonit krooni. Ösel Foodsi eelmise aasta käive oli 73,5 miljonit krooni ja kasum 600 000 krooni.

Hetkel kuum