22. detsember 1997 kell 22:00

Norma Grupp ei hakka pankuriks

Kui suure summaga Norma Grupp Investeerimispanga ostutehingut finantseeris, ei soostunud Käo avaldama.

Käo sõnul otsustas Norma Grupp osaleda projektis panganduse kõrghetkel, mil märke tulevasest panganduskriisist ei olnud ja see tundus väga atraktiivne.

Käo hinnangul ei kaasne Investeerimispangas osalemisega suuri riske, sest pank tegeleb investeerimisega. Ta lisas, et väga tähtis on, kuidas hakkab pank edasi arenema. «Juhtkond on andnud meile hea prognoosi ja loodame, et see ka kinnitust leiab,» lausus Jüri Käo.

Käo möönis, et 8,4% osalusega ei kaasne pangas mingit otsest sõnaõigust, kuid ta lisas, et Norma Grupi ekspertarvamus tööstusesse investeerimisel võib pangale edaspidi kasuks tulla. «Vahel on kasulik hinnata projekte ka mittepanganduslikust vaatenurgast ja leida nurki, mida kroonilised pankurid tavaliselt ei näe,» lausus ta.

Käo kinnitas, et Investeerimispangast pole laenu saanud ei Norma ega Norma Grupi ettevõtted. Ta lisas, et möödas on aeg, mil aktsionärid said pangast soodsamatel tingimustel laenu.

Investeerimispanga ostu suurfinantseerija Ühispank võiks pangandusspetsialistide hinnangul olla huvitatud Investeerimispanga kvaliteetsest laenuportfellist. Kahtlused, et Ühispangal võiks Investeerimispangas olla osalus teiste firmade kaudu, on Jüri Käo sõnul ebatõenäoline.

«Niipalju kui minul selle kohta informatsiooni on, vastavad kõik väljaöeldud numbrid tegelikkusele,» lausus ta.

Äripäeva andmetel finantseeris Ühispank 310 miljoni krooni suurust tehingut üle 200 miljoni krooniga ning saab pangas edaspidi kümneprotsendilise osaluse.

Investeerimispanga juhatuse esimees Härmo Värk ei soovinud avaldada panga edaspidiseid arenguplaane ja lisas, et seda tehakse aasta alguses, mil tehing on juriidiliselt jõustunud ja uus panga nõukogu valitud.

Lisaks Ühispangale ja Norma Grupile saavad alla 10protsendilise osaluse Investeerimispangas ka Magnum Grupp ja Merko Grupp.

Novembri lõpus oli Investeerimispanga bilansimaht 1,9 mld krooni ja puhaskasum 34,9 mln krooni. Panga aktsiakapital on 132,6 mln krooni. Panga omakapital oli novembri lõpu seisuga 184,4 mln krooni.

Hetkel kuum