23. detsember 1997 kell 22:00

Liikluskindlustus läks odavamaks

Tänasest on liikluskindlustus keskmiselt 5% odavam, otsustas valitsus eilsel istungil.

Rahandusminister Mart Opmann ütles, et kuigi liikluskindlustuse keskmine tariif tõuseb 6%, muutub keskmine kindlustusmakse odavamaks, kuna väheneb kindlustusvõtja keskmine riskikoefitsient. Hinnamuutused erinevad sõidukiliikide ja maakondade lõikes, täpsustas minister.

Opmanni sõnul on valitsuse määruse aluseks liikluskindlustuskahju kahe aasta statistika. Kuupikkune liikluskindlustuse makse väheneb sõiduautode puhul 7%, bussidel, trammidel ja trollidel 8% ning suureneb veoautodel ja mootorratastel 17%.

Eestis on viimase aastaga tõusnud oluliselt kahjusus Pärnus, Läänemaal, Sillamäel, Saaremaal, Kohtla-Järvel, Ida-Virumaal ja Järvamaal, vähenenud Tallinnas, Harjumaal, Tartus, Tartu-, Võru- ja Põlvamaal. Liikluskindlustuslepingu maksed suurenevad enim Pärnus (35%) ning Hiiumaal, Sillamäel ja Kohtla-Järvel (25%). Enim vähenevad liikluskindlustuslepingu maksed Narvas, Põlvamaal (19%), Tallinnas ja Harjumaal (10%).

Valitsuse määruse kohaselt suurenevad alates tänasest ka kahjuhüvitiste piirmäärad. Varalise kahju eest makstakse nüüd liikluskindlustuslepingute alusel hüvitist kuni 500 000 krooni ja isikukahju eest kuni 2 mln krooni. Varem olid need määrad vastavalt 180 000 krooni ja 900 000 krooni. ÄP

Hetkel kuum