Venemaal uus superkombinaat

20. jaanuar 1998, 00:00

Läti börs ei suutnud ka eile kindlat suunda võtta. Turg on stagneerunud ja lähiajal mingit tõusu näha ei ole. Hinnad oluliselt ka ei lange, sest maaklerite sõnul on need niigi küllalt madalal. Taoline suunatu olek on börsi iseloomustanud juba aasta algusest saadik. Turuliider Unibanka langes 2 santiimi võrra 3,10 latini. Käive oli 85 000 latti. Börsi kogukäive oli vaid veidi üle kolme korra suurem -- 212 000 latti. Riia ametlik börsiindeks langes 1,31%, 342,45 punktini.

Vilniuse börsil oli eile samuti täielik vaikelu. Turu käive oli vaid 191 000 litti. Aktiivsem oli see-eest blokiline kauplemine (kokku 2,56 mln litti), millest kaks kolmandikku andis ?iauliai pank (1,81 mln. litti). Maaklerite sõnul oli tehingu taga kas ?iauliai pank ise või Hermise pank. Viimane on ka varem mõista andnud oma huvist ?iauliai panga vastu. Väljaspool blokilist kauplemist keegi ?iauliai vastu huvi ei tundnud. Börsiindeks Litin-A langes 1,55%, 1840,68 punktini. Turg vajab elavnemiseks väga välisinvestoreid, viimaseid aga lähiajal silmapiirile ilmuvat ei paista.

Venemaa kauplemissüsteem alustas uut nädalat optimistlikult. RTSi indeks tõusis esimese tunniga 2,75 protsenti. Pärastlõunal aga hoog rauges ning päeva lõpuks märgiti vaid tõus 1,47%. Uudis kahe naftakompanii YUKOS ja Sibneft ühinemisest, mille tulemusena moodustub maailma suuruselt kolmas naftakompanii, jättis turu suhteliselt külmaks. Analüütikute sõnul ei ole moodustatava Vene suurima naftakomanii turuväärtus veel selge, samuti on kahtlane, kas väikeaktsionärid esialgu ühinemisest võidavad. Möödunudaastane kogemus Juganskneftegaziga oli igatahes negatiivne. Kogu turg oli väheaktiivne, nagu väljendas tabavalt üks maakler -- see on maaklerite, mitte klientide turg, nende jaoks olulisi liikumisi ei toimunud.

Ameerika turud olid esmakordselt Martin Luther Kingi mälestuspäeva tõttu suletud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing