2. veebruar 1998 kell 22:00

Lühiuudised

Saksa lennukompanii Lufthansa lõpetab 27. märtsil lennud liinil Tallinn--Frankfurt ning suleb kuus kuud hiljem ka kontori Eestis.

«27. märtsil toimub Lufthansa viimane lend liinil Tallinn--Frankfurt,» ütles Lufthansa müügijuht Eestis Aleksander Tosin. «Eesti kontor jääb avatuks veel vähemalt kuueks kuuks.»

Tosina sõnul ei tea Lufthansa Eesti esindus veel täpselt, miks Tallinna--Frankfurdi lennuliin suletakse. «Mina ei ole ka õige inimene sellest rääkima,» märkis ta.

Lufthansa on vägagi huvitatud Eesti lennuturust ning on võimalik, et liin avatakse kunagi uuesti, ütles Tosin. «Kui liin avatakse, siis igal juhul mitte väga varsti,» lisas ta.

Lennukompanii Tallinna kontor müüb pileteid kõikidele Lufthansa lendudele. BNS

Teede- ja sideminister avaldab konsultatsioonifirma KPMG esitatud Telekomi erastamisnõustaja konkursi teise vooru pääsenud kuni neli kandidaati hiljemalt homme.

Ministeeriumi pressiesindaja sõnul tekitavad küsimusi mõned formuleeringud. Ta kinnitas, et teise vooru pääsenud avaldatakse hiljemalt homme ennelõunal.

KPMG esindaja Roy Vaimand ei soostunud avaldama eelvoorus sõelale jäänute nimesid, viidates konkursitingimuste konfidentsiaalsusele.

KPMG esitas teede- ja sideministrile võimalikud Eesti Telekomi erastamisnõustaja konkursi teise vooru kandidaadid reedel. Telekomi erastamisnõustaja eelvooru laekus 11 pakkumust. BNS

Majandusminister Jaak Leimann tegi eile õhtul valitsusele ettepaneku valida Eesti Energia haldusnõukokku siseministriks saanud Olari Taali asemele üks rahandusega kursis olev inimene.

«Esitan ühe kandidaadi, kes on profiililt Taaliga sarnane,» ütles Leimann.

Eesti Energia haldusnõukogus on Leimanni sõnul juba küllalt energeetiakaspetsialiste.

Leimann rääkis, et on välja valinud ühe kandidaadi, kuigi kandidaate oli mitu. Ta kinnitas, et see ei ole hiljuti Tallinna Panga nõukogu esimehe kohalt lahkunud Guido Sammelselg.

Ka Hansapanga nõukogu esimees Hannes Tamjärv kinnitas, et talle pole tehtud ettepanekut saada Eesti Energia nõukogu liikmeks. Teise Hanspanga juhi Jüri Mõisa kohta ütles Tammjärv: «Ma ei tea.» BNS

Tallinna kavandatav 5aastase tähtajaga 240 mln kroonine võlakirjaemissioon läheb linna kapitalieelarvesse, jagunedes investeerimiskavas määratletud projektide vahel.

Tallinn korraldab volikogu heakskiidul kevadel investeerimistaseme ja -võime säilitamiseks 30 miljoni Saksa marga ehk 240 miljoni kroonise võlakirjaemissiooni, mille korraldajaks valis linnavalitsus reedel Nomura Internationali. BNS

Täna algab Itaalia peaministri Romano Prodi visiidi raames kaubandus-tööstuskojas Eesti-Itaalia äriseminar.

Seminaril saavad itaallased ülevaate Eesti majandusest ning investeeringutest, ütles kaubandus-tööstuskoja kontaktürituste grupi juhataja Veste Valk. Seminari programmi kuuluvad ka Eesti ja Itaalia ärimeeste kahepoolsed kohtumised.

Itaalia äridelegatsiooni kuuluvad peale peaministri riigi juhtivate masinatööstusfirmade, pankade, energeetikaettevõtete esindajad. BNS

Eesti Panga nõukogu liige Mart Sõrg ütles, et üldiselt on hea, kui Eestis on suured pangad, sest need saavad välispankadelt krediiti odavamalt. Samas on oht, et kohalikud pangad jäävad monopoolsesse seisu, sõnas ta.

Eesti Panga nõukogu arutab täna esialgse kava kohaselt peateemana krediidiasutusete seaduse uut redaktsiooni ning laenu- ja hoiuühistute seaduse projekti. BNS

Lääne-Viru maakohus algatas 16. jaanuaris naiste üleriideid valmistava OÜ Haljala Õmblus pankrotimenetluse, mille pankroti korral jääb tööta ligi 130 inimest.

Kohus algatas pankrotimenetluse Haljala Õmbluse omanikfirma ASi Portex avalduse alusel. Kohus võib pankroti välja kuulutada reedel. Avalduses märgib Portex, et OÜ Haljala Õmblus ei suuda tasuda oma võlgnevusi ja tekkinud maksujõuetus ei ole ajutine.

Haljala Õmbluse ajutise pankrotihalduri Reet Relviku sõnul on ettevõttel võlgu üle kolme miljoni krooni ning varasid ligikaudu 100 000 krooni. BNS

Jaanuaris laekus riigieelarvesse esialgseil andmeil 889,2 miljonit krooni ehk 5,94 protsenti aastaks planeeritud tuludest, teatas rahandusministeerium.

Möödunud aasta jaanuaris täitus riigieelarve tulude aastaplaanist 6,5 protsenti.

Riik finantseeris jaanuaris 874,7 miljoni krooni ehk 5,84 protsendi ulatuses eelarve kulusid.

Eesti tänavuse riigieelarve planeeritud maht on 14,968 miljardit krooni. BNS

Hetkel kuum