Saksa töötud tänaval

05. veebruar 1998, 00:00

Meeleavalduste üks koordineerijaid Angelika Beier ütles, et neid on inspireerinud Prantsusmaa hiljutised demonstratsioonid. Tänavatele tulekuga soovivad töötajad juhtida valitsuse tähelepanu sellele, et 12protsendiline töötus on tõsine sotsiaalne probleem.

Beieri sõnul on Saksamaal töötuse vastu iga aasta välja astutud, kuid alles tänavu, kui töötute arv hakkab lähenema juba viie miljonile, on see leidnud suuremat üldrahvalikku kõlapinda. Detsembris oli töötute arv 4,5 miljonit ja jaanuaris juba 4,8 miljonit, mis on Teise maailmasõja järgne rekord.

Saksamaa kolmeparteiline koalitsioonivalitsus, kuhu kuuluvad kristlikud demokraadid, vabad demokraadid ja kristlik-sotsiaalne liit, jõudis teisipäeval kokkuleppele hõive parandamise paketis, mille eesmärk on leevendada riigis süvenevat hõivekriisi. Paketiga tahetakse aidata kohalikel võimuorganitel luua pikaajalistele töötutele kuni 100 000 uut töökohta. Valitsus teeb paketi sisu täna parlamendis teatavaks.

Nagu ütles majandusminister Günter Rexrodt, on paketi eesmärk toetada ka infrastruktuuriinvesteeringuid ning uute firmade asutamist ja firmades ajutiste töökohtade loomist.

Samal ajal rõhutas rahandusminister Theo Waigel, et valitsus ei kavatse töökohtade loomiseks teha erilisi riiklikke lisakulutusi. 100 000 pikaajalisele töötule töökoha loomist tahetakse ergutada põhiliselt olemasolevate sotsiaalkindlustussummadega. See-eest on valitsus valmis toetama töötute täiendkoolitust.

Vastasrinnas olevad sotsiaaldemokraadid ja ametiühingud suhtuvad valitsuse plaani skeptiliselt, nimetades seda septembri valimiste eelseks kosmeetiliseks abinõuks. SDP liider parlamendi alamkojas Rudolf Scharping leiab, et täiendõppeks ja hõive subsideerimiseks tuleks kasutada osa keskpanga mullusest kasumist.

Saksa äriinfogrupp Creditreform prognoosib Saksa firmade pankrottide arvu suurenemist sel aastal eelmise aasta 34 100-lt 36 000-le, mis võib hõive olukorda halvendada. REUTER-FT-ÄP

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing