9. veebruar 1998 kell 22:00

Tallinna börsil jätkuvalt vaikne

Tallinna börs avas eile hommikul ligi 2% reedeõhtusest tasemest kõrgemal. Maaklerite etteantud hinnatasemel erilist kauplemist ei tekkinud ja aktsiate hinnad liikusid päeva jooksul vaikselt languse suunas. ÄP indeks lõpetas päeva 712,99 punktil (-0,87 % reede õhtuga).

Kauplemisaktiivsuselt oli päev erakordselt loid -- börsi ja vabturu päevakäive ulatus 270 tehingus napilt üle 27 mln krooni. Ühegi aktsia käive üle 10 mln krooni taseme ei ulatanud, enimkaubeldud oli 8,06 mln krooniga Hoiupanga aktsia. Võrreldavalt vaiksed kauplemispäevad olid viimati aastavahetuse aegsel loiul turul.

Hommikuse kõrge avamistaseme taga oli Hoiu- ja Ühispanga reedene jaanuarikuu tulemuste avalikustamine. Midagi ootamatut nendes ei olnud ja sellele vastav oli ka turu reaktsioon -- Ühispanga aktsia langes 0,49%, 61,25 kroonile ja Hoiupangal 0,87%, 142,5 kroonile.

Maaklerite sõnul on turu edasine likumine endiselt ebaselge. Lootustandvana võib siiski välja tuua, et nüüd juba rohkem kui nädala pikkuseks veninud langusperiood pole tekitanud turul müügipaanikat. Huvi tekkides võib turg seega üsna lihtsalt tõusule pöörata.

Hetkel kuum