11. veebruar 1998 kell 22:00

Lõunamaine büroo Kadriorus

Kui arvestada büroo asukohta ja sisekujundust, siis on mobiiltelefoni müüja Esmofoni büroos loodud lausa idüllilised töötingimused. See oli puhtalt juhus, et Esmofon Kadriorus rahuliku Vilmsi tänava turvamajas büroopinna leidis, rääkis ASi Esmofon juhatuse esimees Aivar Sirelpuu.

Aasta eest, kui kolimisplaane peeti, ei osatud uue asukoha kõiki eeliseid veel hinnatagi. Liiatigi polnud siis veel valmis naabruses uhke FCMi maja, mis on nüüd tunduvalt tõstnud nii piirkonna soliidsust kui ka rendihindu.

Praegu on Aivar Sirelpuu sõnul selge, et paremat töökohta on Tallinnas raske leida. Büroo asub turvamaja ärklikorruse lõunapoolses küljes, kus nii seina kui ka suurema osa katuslaest moodustab suur aken, millest avaneb vaade Kadriorule ja vilkalt keevale Narva maanteele.

Aivar Sirelpuu juhib büroo tutvustamisel tähelepanu taamal paistvale merele ning suurele terrassile akna taga.Viimane leiab kindlasti aktiivset kasutust suvel. Suvel lööb büroo lausa särama.

Esmofoni büroo lõunapoolsust on ruumi sisekujundusega proovitud veelgi rohkem rõhutada. Büroo on valdavalt hele -- valge või lausa märkamatu tooniga on kaetud nii sein, lagi, mööbel kui ka põrand. Aktsendina valgele on kasutatud musta värvi, mis sebratriipu toolides rõhutab lõunamaisust veelgi.

Esmofonil vedas mööblivalikuga -- just büroo sisustamise ajal hakkas Standard tootma uut, eksperimentaalselt kollektsiooni Standard Alfa. Hele mööbel sobis büroo värvilahendusega ning kuna see polnud veel tootmises, kohendas Standard mööbli Esmofoni vajaduste järgi. Mari Koger kiitis tellijat, kes otsustas büroosse peale tavatöökohtade muretseda ka veel sebratriibulist disainmööblit, mis tegelikult muudabki Esmofoni kontori omapäraseks ja huvitavaks.

Hetkel kuum