16. veebruar 1998 kell 22:00

Lennufirmad veavad kaupa autoga

Lennutranspordis on väikesaadetisi soodsam saata SASi ja Lufthansaga. Finnairi kasutamine muutub eelistatavamaks üle 1000 kilogrammi kaaluvate saadetiste transportimisel.

Võrreldes Finnairiga on SASi ja Lufthansa peamiseks eeliseks suurem sihtpunktide võrk. Suuremate kaubasaadetiste puhul hakkab aga transpordiaeg rääkima Finnairi kasuks. Kuna nimetatud kolmel lennufirmal Tallinna suuri kaubalennukeid ei lenda, peab suuremad saadetised viima autotranspordiga Lufthansa puhul Frankfurti, SASi puhul Kopenhaagenisse ja Finnairi puhul Helsingisse, kust kaup saadetakse edasi nende lennukompaniide otselennuliinidega. Transport Frankfurti nõuab 4 ööpäeva, Kopenhaageni 1,5 ööpäeva. Lennutranspordi peamine eelis, kiirus, läheb kaduma.

Hinnaklassilt peavad firmad ennast võrdseks. Lennuekspediitorfirma Air Cargo Estonia hinnangul pakuvad aga SAS ja Lufthansa tihti soodsamaid hindu. ÄP

Lufthansa, SASi ja Finn-airi eelised ning puudused nende omavahelises võrdluses.

Lufthansa pakub kõige rohkem sihtpunkte ja kõige soodsamat hinda.

- SAS on kaupade transportimiseks kõige tihedama lennugraafikuga. Finnairil on küll rohkem lende, kuid enamik lennukeid on niivõrd väikesed, et see piirab transpordi võimalusi. Samuti pakub SAS Finnairiga võrreldes rohkem sihtpunkte.

- Finnairiga on kõige lihtsam saata suursaadetisi (üle 1000--1500 kg), mis ei mahu Tallinnast väljuvatesse reisilennukitesse. Sobiva lennuki leidmiseks peab Finnair need saadetised viima autoga vaid Helsingini. Finnairi suurimaks miinuseks on väike sihtpunktide arv.

- Kui Lufthansa ja SAS pakuvad enamikul suundadel rahvusvaheliselt kehtestatud tariifidest oluliselt soodsamaid hindu, siis Finnair pakub neid vaid üksikutesse sihtpunktidesse.

- Määrav on lennukompanii võrgu ulatus. Enamiku sihtpunkte, kust Eesti kliendid kaupa toovad, katavad Lufthansa ja SAS. Finnair lisandub neile Euroopa puhul. Hind on soodsaim SASil.

Hetkel kuum