Ühtlasi jätab peaminister Poul Nyrup Rasmussen ennetähtaegsete valimiste väljakuulutamisega vähem aega referendumieelse kihutustöö tegemiseks.
28. mail hääletavad taanlased mullu 17. juulil ELi riigijuhtide poolt alla kirjutatud Amsterdami lepingu üle, mis sätestab ELi integratsiooni süvendamise ja laienemise.
Leping tugineb Maastrichti lepingule, mille taanlased ainsa ELis 1992. a referendumil esialgu tagasi lükkasid, aasta hiljem, pärast erandite tegemist, aga siiski kinnitasid. Erandite hulgas oli ka õigus jääda 1999. a rahaliidu loomisest kõrvale. Uues lepingus ei ole järeleandmised enam tõenäolised.
Valimiste toimumise aeg on soodne praegusele valitsuskoalitsioonile, kelle toetajaskonda on suurendanud peaministri edukas majanduspoliitika.
Viimase viie aastaga on majandus mõõnast välja saanud, kasvades keskmiselt 3 protsenti aastas. Tööpuudus on 12,4 protsendilt alanenud 7,4 protsendile, olles Euroopas üks madalamaid.
Kui ennetähtaegsed valimised võidab Rasmusseni vasaktsentristlik koalitsioon, ennustavad vaatlejad referendumile kindlalt positiivset tulemust. Uffe Ellemann-Jenseni juhitava paremtsentristliku koalitsiooni võimuletulekul oleks tulemust raskem prognoosida, sest osa taanlasi võib protestiks hääletada Amsterdami lepingu vastu. DI-FT-REUTER
Seotud lood
Ehitusprojektid, mida hakatakse sageli teostama ilma põhjaliku ja projekti ekspertiisi läbinud tööprojektita, võivad kaasa tuua tüütuid sekeldusi ning probleeme. Ehkki seadus ei pruugi alati projektile ekspertiisi nõuda, on see ülitähtis samm, mis aitab ennetada võimalikke ebakõlasid ning vigu.
Enimloetud
1
Portfelli tahtis osta Hans H. Luik
Hetkel kuum
Portfelli tahtis osta Hans H. Luik
Tagasi Äripäeva esilehele