Rakvere valis Ühispanga
Linnajuhte süüdistatakse säilinud sidemetes Ühispangaga

04. märts 1998, 00:00

Hoiupanga äripanganduse direktori Kalmer Kikase sõnul on Rakvere linnavõimud ja Ühispank seotud kasvõi sel moel, et linnapea Toomas Varek on aastaid tagasi olnud Ühispangaga liitunud Rakvere väikepanga juht ja aselinnapea Erich Petrovits tuli linnavalitsusse tööle Ühispanga Rakvere kontori juhataja ametikohalt. Varek oli ka vähemalt kuni viimase ajani Ühispanga aktsionär. Augustis oli tema väärtpaberikontol ligi 20 000 Ühispanga aktsiat

Toomas Varek ja linnavolikogu eelarvekomisjoni esimees Oleg Gross käisid novembris Ühispanga kutsel Tais puhkusereisil. Varek ja Gross on varem väitnud, et nad käisid puhkamas oma raha eest, mitte panga kulul.

Hansapanga Rakvere kontori juhataja Agnes Roos ütles, et konkurssi kui sellist linnakonto haldamise parima pakkuja väljavalimiseks ei toimunud. «Vahetult enne seda, kui pidin linnavõimudega kokku saama, et meie pakkumust arutada, helistati sealt ja öeldi, et Ühispank on juba välja valitud,» rääkis Roos.

«Tegelikult oli juba enne teada, et Ühispank kontsernikonto haldamise endale saab ja konkurss oli vaid n-ö butafooria,» väitis Kalmer Kikas Hoiupangast.

Tallinna Panga Rakvere filiaali juhataja Marti Kuusik lausus, et Rakvere linnavalitsuse valik on kummaline, kuna Ühispank ei teinud linnakonto haldamiseks tema väitel parimat pakkumust. «Ilmselt on Rakvere linnajuhid tõesti mingil kombel Ühispangaga seotud,» lisas ta. «Rakvere-suuruses linnakeses poleks see ka mingi ime.»

Rakvere aselinnapea Erich Petrovitsi sõnul on süüdistused linnavõimude aadressil alusetud.

«Jah, me oleme selles pangas töötanud, kuid Ühispanga kontsernikonto haldajaks valimisel lähtusime ikkagi linna huvidest,» väitis Petrovits.

Aselinnapea kinnitusel hääletati linnavalitsuses kõikide pankade pakkumused läbi. Selle tulemusena tuli võitjaks Ühispank, lausus Petrovits.

Usun, et linnavõimud lähtusid valikul linna huvidest, lisas Ühispanga Rakvere kontori direktor Ivo Järvala. Tema kinnitusel on linnapea Toomas Varek praegu Ühispanga nõukoja liige, kuid panga kontori juhtimises ei osale.

Ühispank haldab Rakvere linna kontsernikontot alates 1. märtsist. Rakvere tänavune eelarve on 80 miljonit krooni.

Ühispank haldab ka Tallinna, Viljandi, Tartu ja Paide linna kontsernikontot.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing