5. märts 1998 kell 22:00

Disney tõmbas turu alla

Aktsiate hinnad Riia börsil langesid neljapäevases kasumivõtus ligi aasta madalaimale tasemele. Langejate seas olid ka turuliidrid Unibanka ja Staburadze. Unibanka langes ka Londonis 5,425 dollarini. Kuid maaklerid leidsid, et meeleolu turul on senisega võrreldes tunduvalt paranenud ning pidasid hinnalangust vaid ajutiseks nähtuseks. Ka börsi käive, mis püsis praktiliselt samal tasemel, viitab jätkuvale aktiivsusele.

Vilniuse börsil oli tähelepanu keskpunktis taas Hermis. Ehkki aktsia hind tõusis vaid liti võrra, äratas tähelepanu tohutu, 17 miljoni litine käive börsivälises kauplemises -- omanikku vahetas ca 5% panga aktsiakapitalist. Tehingupoolte suhtes jäid maaklerid kidakeelseks. A-nimekirjas olid suuremate tõusjate hulgas LISCO ja KLASCO, aktiivselt kaubeldi ka Leedu Energiaga.

Ka Vene aktsiaturgudel toimus mõningane langus. Esmaseks põhjuseks oli üleüldine nõrkus maailmaturgudel. Samuti pole hetkel turul märkimisväärseid uudiseid, mis investoreid ligi meelitaksid. Muude juhtnööride puudumisel asusid paljud maaklerid ja investorid jälgima USA turgusid ning sealne langus laienes ka Venemaale. Languse pikemat jätkumist siiski karta ei ole.

Nagu võiski oodata, ei pidanud USA aktsiad vastu esimesele hoiatusele võimaliku tulude languse kohta esimeses kvartalis. Mitmete analüütikute poolt alla hinnatud Disney oli fookuses kogu päeva esimese poole ning tema langus vedas alla ka ülejäänud turu. Halvemast päästis börsi Delli äge tõus õhtupoolikul. Dell teeb esmaspäeval 2:1 spliti ning see meelitas ligi arvukalt investoreid. Pärast kauplemise lõppu tuli Inteli teade esimese kvartali tulude 10% languse kohta, mis ei luba midagi head ka neljapäevaseks kauplemissessiooniks. Mitmedki analüütikud peavad turgu ülehinnatuks ning säärased teated annavad investoritele hea põhjuse kasumivõtuks.

Hetkel kuum