16. märts 1998 kell 22:00

Buffett peab hindu parajateks

Kauplemine Läti börsil jäi viimasele ajale iseloomuli-kult rahulikuks. Aktsiate hinnad liikusid siiski turuliidri Unibanka eestvedamisel vaikselt üles ja börsi indeks RICI kerkis päevaga 0,79%, 693,02 punktile. Aktsionäride aastakoosolekute toimumine hoiab investoreid börsist eemal ja maaklerid usuvad, et turg jääb lähiajal väheliikuvaks ning aktsiate hinnad püsivad oma praegustel tasemetel. Unibanka aktsia kerkis eile 0,63%, 3,22 latile.

Leedu börsil oli taas aktiivne päev. Soome Metsa-Serla viis lõpule tehingu osaluse omandamiseks Medienos Plau?ases, ostes turuväliselt 63% firma aktsiatest. Börsisüsteemis aga MP hind langes, kuna investorid ootavad nüüd infot uute omanike edasiste plaanide ja väikeinvestoritesse suhtumise kohta. Tugevalt tõusid ka pangad, osaliselt tänu avaldatud headele majandustulemustele ning ka üleüldiselt optimistlikule meeleolule. Litin tõusis 23,16 punkti 938,04ni. Mitmed eelmiste nädalate lemmikud A-nimekirjast vaevlesid aga kasumivõtu käes, ehkki Litin-A liikus endiselt üles.

Vene aktsiate marginaalne langus jätkus ka esmaspäeval. Aktsiate hinnatõusu pidurdab ilmselt Jeltsini jätkuv haigus, mis hirmutab eriti välisinvestoreid. Kuid püsib suur nõudlus teise e?eloni aktsiate, nagu regionaalsete telekomide ja energeetikafirmade suhtes. Maaklerite arvates peaksid hinnad tõusule pöörduma niipea, kui Jeltsin terveneb.

USA investorid viis esmaspäeval pea eufoorilisse meeleolusse legendaarse Warren Buffetti kommentaar, mille kohaselt aktsiate hinnatase USA turgudel pole sugugi üle hinnatud eeldusel, et intressimäärad ei tõuse. Arvestades intresside tõusu võimaluse tagasihoidlikkust, võib selline kommentaar põhjustada aktsiate liikumise uutele rekordtasemetele. Esmaspäeva ennelõuna seda näitaski. Dow tõusis kiirelt üle 50 punkti. Investeerimisfondide ostusurve vastu ei suuda seni ükski uudis.

Hetkel kuum