Lihakombinaadi aktsia kallines suurostu najal

19. märts 1998, 00:00

Hansapanga maakler Charlie Viikberg ütles, et tõenäoliselt on tehingute taga üks investor, kellel on tõsine huvi aktsia vastu. Ta lisas, et kõigi eelduste kohaselt on tegemist kodumaise investoriga, kes on lähedalt seotud ettevõtte tuumikinvestoriga.

Eile sooritatud suurima tehingu käigus kaubeldi 642 000 aktsiaga ja hind tõusis päeva lõpuks 10,25 krooninini aktsia eest. Kokku kaubeldi eile rekordilise 25,8 miljoni krooni eest.

Mingit uudislikku põhjust eilseks enam kui 5protsendiliseks hinnatõusuks ei olnud ja spetsialistid loodavad, et uudist ei järgne ka mõne aja möödudes.

Eelmisel aastal kerkis aktsia hind samuti ja mõned päevad hiljem teavitas ettevõte üldsust Läti lihakombinaadi Rigas Miesnieks aktsiate ostust.

Toona esitas väärtpaberiinspektsioon materjalid ka majanduspolitseile, kuid viimane lõpetas kriminaalasja kahtlusaluste süüd tõendavate dokumentide puudumise tõttu.

Tallinna väärtpaberibörsi tegevdirektor Helo Meigas avaldas BNSile antud intervjuus kahtlust, et Eestis puudub järelevalve siseinfo põhjal tehtud tehingute üle.

Eile börsi vabaturul kaubeldavate Rakvere lihakombinaadi aktsiatega sooritatud tehingute käive jäi alla vaid turu liideraktsia Hansapanga käibele.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    28. November 2011, 18:17
    Otsi:

    Ava täpsem otsing