Tallinna Pank ütleb Hansale ära

30. märts 1998, 00:00

Raus märkis, et Tallinna Pank ei pea mõistlikuks katkestada juba käivitunud liitumisläbirääkimisi Ühispangaga. Tema sõnul tänab Tallinna Pank ametlikus vastuses Hansapanka tehtud liitumisettepaneku eest.

Reedel Hansapanga poolt tehtud liitumisettepaneku järgi saaksid Tallinna Panga aktsionärid tulu 4 krooni võrra aktsia kohta enam kui Ühispangaga pakkumuse järgi.

Rausi hinnangul allkirjastatakse hiljemalt kuu aja pärast Tallinna Panga ja Ühispanga ühinemisleping, misjärel veel kuu pärast kutsutakse kokku aktsionäride erakorraline koosolek.

Hansapanga juhatuse esimees Jüri Mõis ei osanud eile öelda, kas pakkumuse tähtaega pikendatakse. «Praeguse seisuga kehtib see reedeni, 3. aprillini,» lisas Mõis. Ta nentis, et Hansapank ei hakka oluliselt oma pakkumust muutma.

Mõis kinnitas, et pakkumus, mille Hansapank Tallinna Pangaga liitumiseks tegi, oli sõbralik pakkumus. Ta lisas, et liitumisettepanek on jõus ainult siis, kui see meeldib Tallinna Panga juhtkonnale.

«See ei olnud mõeldud Ühispanga laienemiskatse nurjamiseks,» lausus Mõis. «See oli konkreetne pakkumus, me vastutame oma sõnade eest.»

Jüri Mõis nentis, et Hansapanga ja Hoiupanga liitumine on antud liitumisettepanekust eraldiseisev protsess. «Mingit mõju avaldaks Hansapanga ja Tallinna Panga liitumine sellele protsessile küll,» möönis ta siiski.

Reedel toimunud pressikonverentsil ei osanud Tallinna Panga ja Ühispanga esindajad veel öelda, kui suured on kahe panga liitumiskulud.

Samuti ei osanud nad kommenteerida, kes praegusest Tallinna Panga juhatusest ja millisel ametikohal uues pangas võiks jätkata. Kahe panga juhtidest hakkab uut juhtkonda kokku panema Ühispanga juhatuse esimees Ain Hanschmidt.

Laupäevasel Tallinna Panga aktsionäride üldkoosolekul liitumispakkumusi hääletusele ei pandud. Aktsionäride küsimusele, miks Tallinna Pank otsustas alustada liitumist Ühispangaga, ehkki Hansapanga pakkumus oli aktsionäridele soodsam, vastas Raus, et Hansapanga pakkumuse laekumise ajaks oli Tallinna Panga nõukogu juba Ühispanga pakkumuse heaks kiitnud.

Aktsionäride koosolekul kinnitati ka fondiemissiooni korraldamine, mille kohaselt iga aktsionär saab iga tema valduses oleva aktsia kohta ühe aktsia lisaks.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing