14. aprill 1998 kell 22:00

Keskkonnaministeerium annab täna ehitusmaterjalide hindamise ametliku volituse EhitusTESTi keskusele ja Tallinna tehnikaülikoolile, kellel on standardiameti akrediteeritud katselaborid.

Nõuetekohasuse seaduse järgi võib Eestis müüa või muul viisil avalikuks kasutamiseks üle anda üksnes vastavusavaldust või vastavussertifikaati omavat ehitusmaterjali või toodet.

Keskkonnaministri määrus nõuab vastavustunnistust kaheksa tootegrupi materjalide kohta: betoon- ja raudbetoontooted, betoonid ja mördid, tsement, betooni ja mördi täitematerjalid, sarrusteras, müüritise tooted, katusekatted, soojusisolatsioonitooted. ETA

Ehitusfirma EMV ehitusdirektori Peep Siitani kinnitusel käib Tartu Emajõe ärikeskuse ehitus plaanikohaselt, vaatamata pingelisele ehitusgraafikule, mille kohaselt peaks hoone esimene etapp valmima 24. juuliks.

Ärikeskusest on valminud üheksa korrust. Esimestel korrustel on alanud siseviimistlustööd, AS Glaskek on alustanud fassaadi katmist kumera värvitud peegelklaasiga.

Hoone karkass peaks valmima maiks. Emajõe ärikeskuse teine etapp peaks valmima nelja aasta pärast. ETA

Pärnu rannarajooni detailplaneeringu kohaselt tuleb randa kaks autoparklat kokku 300 kohaga, mudaravilale ehitatakse juurde uus majutuskorpus ning ööklubi Sunset Club ja mudaravila vahele uus hotell.

Rannapuiestee ja mere vahelise ala detailplaneeringu tellis AS Rand, arhitekt on Ilmar Klammer (AS EA Reng). Detailplaneeringu järgi tuleb mudaravila merepoolse ehitise asemele kolmekorruseline hotellikorpus. Mudaravilatagune ala on planeeritud invaliidide rannaks.

Parklast mere poole liivaluidetele plaanitakse ehitada hotell, mis oleks Sunseti pool kolmekorruseline ja suureneks mudaravila poole nelja ja kuue korruseni.

Sunsetist Rannahotelli poole lammutatud paviljonide asemele on kavas ehitada terrass ning teeninduspaviljonid. Terrassi taha on plaanis ehitada puhta veega bassein. Randa tahetakse paigaldada viis puidust jalgteed ja merre viiv sild.

Randa tuleb viis võrkpalliväljakut ja käsipalliväljak, neli bangalo baari ning liivale joogivee- ja du?ikohad. ETA

Hetkel kuum