28. aprill 1998 kell 22:00

Liidrid lähevad eest ära

Senine trend, mis esimeste ja viimaste vahet üha laiemaks käristanud, jätkub. Suurimateks tulemuse parandajateks olidki seekord Hansa- ja Ühispank ning ajutine liider Hoiupank säilitas vaevu teise positsiooni. Kolm suurt on nüüd ka nii suured, et kaaluvad üles kõik ülejäänud ning seni ainsa väikesena tipus püsinud Forekspangal tuli ühineda allakeskmiste massiga. Nõnda juhtus ka, et hoolimata suurema osa pankade reitingu halvenemisest keskmine ikkagi paranes.

Kui nüüdseks kolmeliikmeline keskmike grupp on suuremate või väiksemate kõikumistega praegust taset hoidnud juba mõnda aega, siis «järelväel» muutub taseme hoidmine aja möödudes üha raskemaks ning see kajastub ka reitingunumbrites.

Senise autsaideri Tallinna Äripanga tõus 7. kohale näitab, et tekkinud on eri tasemega pankade grupid, mille sees järjestusel pole olulist tähtsust ning kus tasemevahed pole ka väga suured. Hetkemõjud võivad pisut üles-alla lükata ühte või teist panka.

Järjekorranumbrist tublisti olulisem on, kas arvestuslikku riski kirjutatakse koma ees ühe või kahe numbriga või seisab seal hoopis null.

Oodatavad ühinemised võivad aga tähendada seda, et reitingunimekirja tulevikus ainult kaheks rühmaks saab jagada: «suured pangad» ja «need teised on ka pangad». Olgu see siis hea või halb.

Hetkel kuum