6. mai 1998 kell 22:00

Salva sisendab lugupidamist

Salva kindlustuse klienditeenindusruum meenutab sisustusstiililt sajandi alguse kontorit kõikide oma kujunduselementide poolest: tumepruun täispuidust viilungmööbel, roheline portega tapeet, poleermessing-opaalklaasist kupliga valgustid. Puitraamis endisaegsed kindlustuslepingute koopiad seintel lisavad firmale ajaloolist esinduslikkust.

Miinusena võib märkida seda, et töötajate töökohad mõjuvad mõneti ahtana. Kliendile istumiseks mõeldud toolid tunduvad liigselt kodustena. Nad sobiks pigem mõnda eluruumi, neis jääb vajaka kontori rangest joonest.

Interjöör on terviklik ning üks sobivaist variantidest kindlustusfirmale.

7 punkti

Uurisin välja, et maja on ehitatud 1935. aastal elumajaks. Ilmselt oli sisearhitekti taotlus säilitada selle aja stiili ja see on õnnestunud: seintel tolle aja tapeet, vasakul paar lauda ja diivan, et kliendi ootamist mugavamaks teha.

Valdav roheline koloriit koos peitsitud puidust mööbliga mõjub rahulikult. Lambid on tagasihoidlikud, kuid meeldivad. Teenindussaalina tundub ruum hubane.

Arvestades töö eripära, on tehtud ka ruumi paigutus: müüakse boksides ja saali keskel on suurem ruum privaatseteks asjaajamisteks. Privaatsus kindlustuses on aga tähtis. Pisut häirivad ilmselt pärast ruumi valmimist paigaldatud signalisatsioon ja arvutipark.

9 punkti

Saal on väike ja heas mõttes traditsiooniline. Paistab, et kujundaja eesmärk on olnud säilitada sisearhitektuuris selle aja hõng. Saali kujundus harmoneerub hästi kogu majaga.

Hea mulje jätab mahedates toonides maitsekas värvivalik. Saali muudavab soliidsemaks see, et on kasutatud kalleid materjale. Valgustid on valitud eriti kallid ja ilusad.

Tundub, et Salva Pärnu maantee teenindussaal on inimsõbralik nii töötajale kui oma tehinguid sõlmina tulnud kliendile: piisav eraldatus soodustab individuaalset lähenemist kliendile.

Midagi häirivat silma ei hakanud, ent polnud ka midagi erandlikku ja väga meeldejäävat.

7 punkti

Arhitekt on oma töö kenasti teinud, vanad peegellaed ja parkettpõrandad on korrektselt taastatud. Arhitektile olnuks ju lihtsam vana sisu välja lõhkuda, kõik Gyprociga üle lüüa ning midagi uut asemele teha. Remondist on möödunud viis aastat ja arvestades vibratsiooni, mida tekitavad mööda sõitvad trammid, pole pisut pragunenud lagi häbiasi.

Lapitud koht parketis näitab pigem vana austamist.

Sisekujunduse seisukohalt lisavad saalile lugupeetavust nii ajaloohõnguline tapeet kui ka meeleolu tekitavad vanad viini toolid, mis hästi kogu ansamblisse sobivad. Saali keskel olev kilppaneelidest poodiumiga boks on tehtud hea stiilitundega.

8 punkti

Hetkel kuum